پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

ارتش سوریه وارد شهر «قریتین» حمص شد
ارتش سوریه که بلافاصله پس از آزادسازی شهر تاریخی تدمر عملیات آزادسازی شهر قریتین در ریف حمص را آغاز کرده بود، امروز موفق شد وارد شهر شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

ارتش سوریه، امروز یکشنبه موفق شد در ادامه عملیات آزادسازی شهر «القریتین» در ریف حمص، خط دفاعی داعش را بشکند و از چند محور وارد این شهر شود.

طبق گزارش شبکه خبری المیادین، ارتش سوریه حداقل از دو محور شمال غربی و جنوبی شهر القریتین در حال پیشبرد عملیات است، و تاکنون چندین محله و منطقه در اطراف شهر و خط تماس شهری را آزاد کرده است.

ارتش سوریه با کمک متحدان خود و پشتیبانی هوایی روسیه، منطقه «المزارع» و «الخروبی الکبیر» در شمال غرب «القریتین» را امروز آزاد و از وجود داعش پاکسازی کرد.

برخی عناصر داعش در حال فرار به ارتفاعات مشرف بر شهر هستند. دیروز نیز «ثنیه حمص»، ارتفاع «الجبیل»، «نقطه ۸۶۱» و محیط پیرامونی القریتین پاکسازی شده و ارتش بر ارتفاعات مشرف بر شهر مسلط شده بود.

عملیات آزادسازی شهر القریتین هفتم فروردین ماه بلافاصله پس از پایان موفق عملیات آزادسازی شهر تاریخی و باستانی «تدمر» (پالمیرا) در ریف شرقی حمص آغاز شد.

شهر القریتین در ماه اوت (آگوست) سال گذشته (تابستان ۲۰۱۵) اشغال شد و پس از آزادسازی «تدمر» آخرین دژ محکم داعش در ریف حمص است که در آستانه آزادسازی قرار گرفته است.

یکی از ابعاد مهم شهر القریتین در ریف حمص، موقعیت مهم مواصلاتی این شهر در مرکز سوریه است.

موقعیت القریتین حمص/ اندازه بزرگتر نقشه در اینجا  

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.