پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رییس سازمان آرامستان شهرداری آمل;
از نظر قبور متوفی کرونایی در سطح کشور جز بهترین ها هستیم
بهزاد نعمتی رییس آرامستان شهرداری آمل در گفت و گو با خبرنگار مازندرانه گفت: قیمت قبور در منطقه قدیمی و عمومی آستان مبارکه امامزاده عبدالله (ع) با هزینه های آمبولانس، غسل و کفن و مابقی موارد بین یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان الی ۲ میلیون تومان می باشد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

بهزاد نعمتی رییس سازمان آرامستان شهرداری آمل در گفت و گو با خبرنگار مازندرانه در خصوص وضعیت ویروس کرونا در آمل گفت: خوشبختانه وضعیت ویروس کرونا در مقایسه با ماه های گذشته بسیار بهتر شده است و متوفی کرونایی به حداقل خود رسیده است.

وی افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی توسط همشهریان قطعا مهم ترین عامل در کاهش حجم بیماران کرونایی و متوفیان این ویروس منحوس بود.

نعمتی ادامه داد: کارشناسان و متخصصان موج دوم کرونا را در فصل پاییز اعلام کردند که هم زمان با ویروس آنفولانزا می باشد، که اگر مراقبت های کافی صورت نگیرد قطعا تلفات، بیشتر از موج اول کرونا خواهد بود.

رئیس سازمان آرامستان شهرداری آمل تصریح کرد: با توجه به روشنگری رسانه ها و بالا رفتن سطح آگاهی مردم نسبت به این بیماری امیدواریم در موج دوم تلفات کمتری داشته باشیم و هر چه زودتر واکسن این بیماری کشف شود تا بتوانیم با خیالی راحت به زندگی عادی خود ادامه دهیم.

وی خاطر نشان کرد:آمار متوفی کرونایی از روزانه تبدیل به هفتگی و ماهانه شده است که این موضوع جای بسی خوشحالی دارد که آمار متوفی به یک هشتم ماه های گذشته رسیده است، هر چند که به خاطر تعطیلات ۲ هفته گذشته و رعایت نکردن مسائل بهداشتی در ۸ روز اخیر ۳ بیمار کرونایی در آرامستان آمل غسل و کفن شدند که اکثر این بیماران بالای ۷۰ سال سن داشتند.

این مقام مسئول تاکید کرد: بیماری کرونا در جوانان زیاد کارساز نیست، مگر آن که بیماری زمینه ای در فرو مبتلا وجود داشته باشد که ما نیز شاهد این موضوع در آرامستان آمل بودیم.

وی با اشاره به سلامت قبور متوفیان کرونایی به خبرنگار ما گفت: از نظر قبور متوفی کرونایی در سطح کشور طبق آمار جز بهترین ها هستیم و تدفین این متوفیان گرامی با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی انجام می شود.

نعمتی در خصوص قیمت قبور در آستان مبارکه امام زاده عبدالله (ع) گفت: قیمت قبور در منطقه قدیمی و عمومی با هزینه های آمبولانس، غسل و کفن و مابقی موارد بین یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان الی ۲ میلیون تومان می باشد که این مبلغ نیز با مساعدت های زیادی از سوی شورای شهر و شهرداری و همین طور سازمان های دیگر همراه است.

وی ادامه داد: به علت مسائل اقتصادی موجود در کشور خیلی از خانواده ها توان پرداخت ندارند و خداروشکر با رایزنی های سازنده تا به حال اجازه ندادیم جنازه میتی به خاطر عدم پرداخت این مبلغ روی زمین بماند.

نعمتی  در ادامه در خصوص قیمت قبور در مکان های ویژه به صورت پیش خرید نیز گفت: قبور ویژه جز پروتکل های اقتصادی محسوب می شود و قیمت آن در منطقه قدیمی ۵ میلیون تومان و در منطقه عمومی ۳ میلیون تومان می باشد.

رئیس سازمان آرامستان در پایان گفت: این سازمان اخیرا در سطح شهر آمل بنرهایی مبنی بر قبور ۳۰ ساله و بالاتر از آن نصب کرد که این شائبه در بین همشهریان عزیز مبنی بر نبش قبر تداعی شد که این موضوع را به صورت کلی رد می کنیم و اعلام می کنیم تمامی بنرهای سطح شهر به این خاطر نصب شده است تا مردم عزیز آمل بتوانند با درخواست خود قبرهای قدیمی را تبدیل به قبرهای ۲ طبقه کنند.

خبر و تنظیم: سحر صالحی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.