پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل خبر داد;
پرداخت ۱۵۱ مورد تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان بهزیستی در سال ۹۸
کبری اسفندیاریان رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل با تاکید بر اینکه توجه به اشتغال و توانمندسازی شغلی مددجویان و معلولین در سازمان بهزیستی از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است گفت: اداره بهزیستی هر ساله با تخصیص اعتبار از منابع مختلف تلاش میکند شراط و فرصت مناسبی جهت اشتغال بکار جامعه هدف فراهم اورده و از دغدغده های شغلی مددجویان بکاهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

کبری اسفندیاریان رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل با تاکید بر اینکه توجه به اشتغال و توانمندسازی شغلی مددجویان و معلولین در سازمان بهزیستی از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است گفت: اداره بهزیستی هر ساله با تخصیص اعتبار از منابع مختلف تلاش میکند شراط و فرصت مناسبی جهت اشتغال بکار جامعه هدف فاهم اورده و از دغدغده های شغلی مددجویان بکاهد.

وی اعتبارات حوزه های تخصصی در بخش سرمایه کار و و خود اشتغالی روستایی را نوعی دیگر از خدمات در زمینه اشتغال دانست و افزود : مبلغی بصورت بلاعوض در اختیار مددجویان ساکن روستا قرار می گیرد تا بتوانند برای واحدهای شغلی خانگی خود شامل : پرورش ماکیان – سبزی کار ی – تهیه و بسته بندی موادغذایی و …. مورد استفاده قرار دهند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل از پرداخت ۱۵۱ مورد تسهیلات اشتغالزایی به ارزش ریالی بیش از ۵۲۸ میلیارد به مددجویان در سال ۹۸ خبر داد و گفت : مددجویان بهزیستی می توانند تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی قرض الحسنه (وام اشتغال) دریافت نمایند. و همچنین مبلغ ۶ میلیارد ریال در بخش مشاغل خانگی ارائه گردید که ۶۸ نفر از مددجویان از تسهیلات ۵ – ۲۰ میلیون تومانی در این بخش برخوردار شدند که بیشتر مددجویان زنان سرپرست خانوار را شامل میشوند .

اسفندیاریان گفت : در حال حاضر بیش از ۱۰۰ پرونده اشتغال برای معلولین و مددجویان واجدالشرایط تشکیل شده که در نوبت دریافت تسهیلات قرض الحسنه می باشند و بیش از ۵۰ مددجوی جویای کار در مرحله آماده سازی شغلی قرار دارند و انتظار میرود با همدلی و همراهی تمامی دستگاه های ذیربط در بخش صدور پروانه ها و مجوزها و همچنین همراهی بانک های عامل که همواره همکاری بسیار خوبی با اداره بهزیستی داشتند ، قدم مثبتی در جهت اشتغال بکار گروه هدف سازمان برداریم.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.