پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رئیس شورای اسلامی شهر آمل مطرح کرد;
نگاه ویژه دولت برای حل معضل زباله در آمل/ ضرورت ورود سرمایه گذار برای ساماندهی رودخانه هراز
خسرو ابراهیم زاده رئیس شورای اسلامی شهر آمل طی جلسه ای با استاندار مازندران به صورت ویدئو کنفرانس که به مناسبت روز شوراها انجام شد، گفت: قطعا دغدغه 40 ساله مردم و کسبه های خیابان امام رضا(ع) با تخصیص و ورود اعتبارات حوزه بافت فرسوده و بازآفرینی کشور، حل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

خسرو ابراهیم زاده رئیس شورای اسلامی شهر آمل طی جلسه ای با استاندار مازندران به صورت ویدئو کنفرانس که به مناسبت روز شوراها انجام شد، گفت: در ابتدا روز شورا را به تمامی همکارانم در شوراهای شهر و روستای استان مازندران و شهرستان آمل تبریک عرض میکنم و امیدوارم بتوانیم با عملکردمان منشا خیر و برکت برای شهروندان عزیزمان باشیم.

وی ادامه داد: معضل زباله شهرستان آمل یکی از موضوعات مهم شهر می باشد که باعث بروز مشکلات زیادی شده است و دولت مردان کاملا از این مساله اطلاع کامل دارند و دغدغه های شهروندان آملی را می دانند.

ابراهیم زاده افزود: در مهر ماه سال گذشته حضرتعالی در شورای تامین استان مازندران دستور عملیات تسریع به شهرداری و فرمانداری در منطقه پاساکش را دادید که ما بلافاصله با دستور شما اینکار را آغاز کردیم .

وی تصریح کرد: ولی در دی ماه سال گذشته طی بازدید محمد تاکامی مدیر کل امور شهری مازندران، از این منطقه، مجددا قصه پر غصه مکان این پروژه که بین منطقه پاساکش و منان می باشد، تکرار شد و  مجددا با توجه به دستورات شما، ما این پروژه را متوقف کردیم.

رئیس شورای شهر آمل تاکید کرد: هیات دولت مکان منان را برای این پروژه تایید می کنند، بنابراین ما کماکان منتظر دستور شما به عنوان نماینده عالی دولت در استان مازندران هستیم تا این کار هر چه زودتر آغاز کرده و به سرانجام برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: اخیرا محمد تاکامی مدیر کل امور شهری استانداری مازندران بودجه ای ۷ میلیارد تومانی را برای ساماندهی عمارت اختصاص دادند که بنده به عنوان عضو و رئیس شورای شهر آمل کاملا مخالف هر گونه هزینه در منطقه عمارت هستیم .

این مقام مسئول اظهار داشت: منطقه عمارت با توجه به شرایط حاد و بحرانی که دارد نیازمند توجه ویژه می باشد و  انتظار داریم مکان احداثی از طرف شما هر چه زودتر ابلاغ شود ، چرا که مناقصات نهایی انجام شده و پیمانکاران نهایی نیز در این خصوص انتخاب شدند.

وی بیان کرد: انتظار داریم این پروژه ملی با دست توانمند شما که در ۲ سال اخیر در تمامی امور پیشقدم بودید و به شخصه در تمامی نقاط استان حضور پیدا کرده و از نزدیک شاهد مشکلات مردم بودید، برای شهرستان آمل اتفاق بیافتد و آن نگاه منطقه ای که در بعضی از موارد مشاهده می شود، برداشته شود.

ابراهیم زاده در ادامه مطرح کرد: ساماندهی رودخانه خروشان هراز شهرستان آمل نیز یکی دیگر از مباحث ما می باشد که با توجه به رویکرد سرمایه گذاری و ورود سرمایه گذارانی که در سطح استان داریم و مشابه آن را در پارک ملل شهرستان نور مشاهده کردیم، انتظار داریم با توجه به شریان و جریان ۸ کیلومتری رودخانه هراز که از مسیر مرکزی شهر آمل عبور می کند و جاذبه های گردشگری بسیار خوبی هم می تواند داشته باشد ، سرمایه گذاری را برای این بخش بیاوریم و اگر هم این موضوع تحقق پیدا نکرد ، اعتبارات ملی خوبی را در حوزه گردشگری طی رایزنی با دکتر مونسان برایمان انشالله به ارمغان بیاورید.

وی در گوشه دیگری از صحبت های خود گفت: موضوع بعدی بحث خیابان امام رضا(ع) شهر آمل می باشد که حدود ۴۰ سال، تمامی دولت مردان، مسئولین و ۲۱ سالی که از عمر شورا می گذرد، همگی فقط وعده داده ایم، ولی در عمل فقط توانستیم بخشی از مغازه های آن را تملک کنیم .

عضو شورای اسلامی شهر آمل افزود: در حال حاضر تملک ۱۹۴ مغازه در خیابان امام رضا(ع) باقی مانده است و با توجه به اعتباراتی که در حوزه بافت فرسوده و بازآفرینی کشور وجود دارد و تلاش و کوششی که از حضرتعالی بارها در جذب اعتبارات مشاهده کردیم ، تقاضا داریم در این حوزه که خواست شهرستانی می باشد، دست شورا نشینان را گرفته تا در این حوزه جذب اعتبارات خوبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: موضوع بعدی کنارگذر کمربندی غربی شهر امامزاده عبدالله (ع) می باشد که این پروژه یک لاین آن در حال استفاده است و انتظار داریم که بودجه تکمیلی در این حوزه با توجه به تاثیرگذاری آن در کم کردن حجم ترافیکی شهرستان، در نظر گرفته شود.

ابراهیم زاده تصریح کرد: محدوده شهر بابکان یکی دیگر از موضوعات مورد بحث می باشد که انتظار داریم آقای رازجویان و همکارانشان این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر آمل در پایان موضوع پیگیری بیمه شورا نشینان را خواستار شد و در خصوص آشنا نبودن تعدادی از اعضای شورا به قوانین و مقررات جدید، گفت: متاسفانه خیلی از اعضای شورا هنوز آشنایی به آخرین قوانین و مقررات ندارند و امیدواریم این موضوع نیز بررسی قرار گرفته شود و کلاسهایی برای آموزش شوراها در نظر گرفته شود.

خبر و تنظیم: سحر صالحی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.