پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه آمل;
وجود معنویت و رعایت اخلاق سپاه را در جوامع اسلامی افتخار آفرین کرد
حجت الاسلام و المسلمین حسینیان، مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه آمل طی نشست خبری با موضوع سالروز شهادت استاد مطهری و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه گفت: در آن سوی دنیا دزدی ماسک اتفاق می افتد ولی در کشور ما ماسک تولید و به صورت رایگان در اختیار مردم قرار داده می شود و تمامی این موارد به معنویت و وجود روحیه ایثار در میان مردم ما تاکید می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت الاسلام و المسلمین حسینیان، مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه آمل طی نشست خبری با موضوع شهادت استاد مطهری و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه گفت: در ابتدای ماه مبارک رمضان قرار داریم و امسال مقارن شد با هفته عقیدتی سیاسی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به مناسبت سالروز شهادت استاد مطهری روز ۱۲ اردیبهشت را به عنوان روز عقدیتی سیاسی و این هفته را نیز به همین نام نامگذاری کردند.

وی افزود: برنامه های هفته عقیدتی سیاسی در سپاه با توجه به شیوع ویروس کرونا که کل دنیا را درگیر خود کرده است، تحت الشعاع آن خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین حسینیان ادامه داد: ما با حفظ دستورالعمل ها و رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام به اجرای برنامه های ابلاغی خود در این راستا کردیم که این برنامه ها در چند بخش تقسیم می شود.

وی تصریح کرد: یکی از این بخش ها، اخلاق می باشد که تحت عنوان عیار معنویت و اخلاق از نگاه آیات و روایات است و در واقع همان چیزی که باعث شد سپاه را سپاه نگه دارد و همه ی ما امروزه به آن ببالیم و در جوامع اسلامی افتخار آفرین شود، روح معنویت در سپاه بود که مثل دهه ۶۰ انقلاب اسلامی همچنان در آن حاکم است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه آمل تاکید کرد: بنابراین ما برای حفظ این روحیه معنویت لازم داریم که پاسداران و سربازان خودمان را آماده داشته باشیم، چرا که نیروی انسانی با معنویت در کنار تجهیزات و ساز و کار نظامی می تواند کارساز باشد و در غیر اینصورت کاری پیش نخواهد رفت.

وی اظهار داشت: در قضییه اخیر ویروس کرونا شما مشاهده کردید در کشورهای مختلف از جمله آمریکا و اروپا، مردم اقدام به سرقت ماسک از همدیگر می کنند و درگیری های زیادی در این خصوص شکل گرفت که این موضوع کاملا در کشور ایران متفاوت بود.

این مقام مسئول بیان کرد: در آن سوی دنیا دزدی ماسک اتفاق می افتد ولی در کشور ما ماسک تولید و به صورت رایگان در اختیار مردم قرار داده می شود و تمامی این موارد به معنویت و وجود روحیه ایثار در میان مردم ما تاکید می کند.

وی خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز به خاطر جایگاهی که دارد باید از معنویت بالاتری برخوردار باشد، بطوریکه از پاسداران سپاه معنویت سرریز کند و به بدنه جامعه برسد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینیان افزود: به همین خاطر وظیفه ما سنگین تر خواهد بود و باید عیار معنویت و اخلاق را در بین پاسداران و سربازان بالا ببریم لذا به همین منظور ما کلاسهای مختلفی را در حال اجرا می باشیم.

وی ادامه داد: در روزهای شنبه و چهارشنبه کلاسهای اخلاق و معنویت را در نظر گرفتیم و برای روزهای یکشنبه و سه شنبه نیز همین مباحث را تحت موضوع دیگری دنبال میکنیم و در روز دوشنبه نیز به مباحث سیاسی پرداخته و پنجشنبه ها نیز محفل انس با قرآن را با رعایت موارد بهداشتی طبق برنامه ابلاغی خواهیم داشت.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه آمل تصریح کرد: در بحث عقیدتی چون در هفته آن قرار داریم و در تقارن با ماه مبارک رمضان می باشد، برنامه هایمان تبیینی و ترویجی می باشد که اندیشه های شهید مطهری را می بایست اطلاع رسانی کنیم که به صورت نیمه حضوری و مجازی هم قابل ترویج است.

وی تاکید کرد: یکی از برنامه ها معرفی و تبلیغ فراز هایی از مجموعه آثار شهید مطهری در قالب فیلم و کلیپ می باشد که در قالب لوح فشرده در اختیار سخرانان و مخاطبین قرار می گیرد.

این مقام مسئول بیان کرد: مسابقه کتابخوانی که یکی از آثار شهید مطهری می باشد را نیز از طریق سایت سراج اندیشه و رسانه های بومی سازمانی و غیر سازمانی در دستور کار داریم که در سطح پاسداران و بسیجیان این مسابقه برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: تکریم، تقدیر و تجلیل از برترین های تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی و همینطور برگزاری کلاسهای نهضت های روشنگری در سطح حوزه ها و پایگاههای مقاومت بسیج نیز یکی دیگر از برنامه های ما می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینیان در پایان گفت: در همه عرصه ها ما سعی کردیم که نه تنها فقط در هفته عقدیتی سیاسی بلکه در تمام طول سال و نه تنها فقط برای پاسداران و سرابازان بلکه برای آحاد بسیجیان خود هم کلاسها را در سطح پایگاهها و حوزه های مقاومت داشته باشیم.

خبر و تنظیم: سحر صالحی

 

 

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.