پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بسته خبری/
اخبار انتظامی استان مازندران در ۲ اردیبهشت ماه ۹۹
مهم‌ترین اخبار انتظامی مازندران در روز سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دستگیری سارق ادوات کشاورزی در شهرستان سیمرغ

فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری سارق ادوات کشاورزی و اماکن خصوصی با ۳۷ فقره سرقت در شهرستان سیمرغ خبر داد .

سردارسیدمحمود میرفیضی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی، سیم برق و ادوات کشاورزی از مزارع و باغات شهرستان سیمرغ، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی آن فرماندهی قرار گرفت .

فرمانده انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: در اجرای این ماموریت، کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی شهرستان سیمرغ، با بررسی های تخصصی و اقدامات اطلاعاتی، موفق به شناسایی یک مالخر اموال مسروقه در آن شهرستان شدند .

سردار میرفیضی، خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی های قضائی، ماموران این فرد را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی مقادیر قابل توجهی اموال سرقتی کشف کردند .

وی، از شناسایی و دستگیری سارق حرفه ای در ادامه این عملیات نیز خبر داد و اظهار داشت: متهم در تحقیقات و بازجویی های به عمل آمده تاکنون به ۳۷ فقره سرقت در این شهرستان اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد .

فرمانده انتظامی استان مازندران با تاکید بر مشارکت همه جانبه مردم و دستگاه های اجرایی در تامین نظم و امنیت، به مردم توصیه کرد: ضمن رعایت هشدارهای انتظامی در صورت مشاهده هرگونه ناهنجاری اجتماعی و موارد مشکوک موضوع را به پلیس اطلاع دهند .

———————————————————–

کشف ۲۰ کیلو گرم تریاک در محور هراز

فرمانده انتظامی شهرستان ” آمل ” از کشف ۲۰ کیلو تریاک با توقیف یک دستگاه خودرو در محور “هراز” در عملیات مشترک با پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خبر داد .

سرهنگ “نعمت الله آزادی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاقچیان موادمخدر، ماموران  پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی با همکاری تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر استان با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی از فعالیت ۲ قاچاقچی مواد مخدر در این شهرستان با خبر شدند .

فرمانده انتظامی شهرستان آمل، افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی با همکاری تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در  عملیاتی ضربتی متهمان را در حین انتقال مواد مخدر در محور هراز دستگیر کردند .

سرهنگ آزادی از کشف ۲۰ کیلوگرم تریاک در بازرسی از خودروی متهمان خبر داد و اظهار داشت: این ۲ سوداگر مرگ پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

وی از شهروندان خواست: برای رسیدن به جامعه ای آرمانی و جلوگیری از هرگونه ناهنجاری های اجتماعی با پلیس همکاری کرده و هرگونه اطلاعات و اخباری در این زمینه را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند .

———————————————————–

دستگیری سارق قطعات خودرو با ۹ فقره سرقت در بابل

فرمانده انتظامی شهرستان بابل از دستگیری سارق قطعات داخلی خودرو با ۹ فقره سرقت در این شهرستان خبرداد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سیدمحسن جعفری در تشریح این خبر، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت اموال و قطعات داخلی خودروها در این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت .

فرمانده انتظامی شهرستان بابل، افزود:با انجام اقدامات اطلاعاتی ماموران پاسگاه انتظامی حیدرکلا با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه متهم را شناسایی کردند .

سرهنگ جعفری، خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی های قضائی متهم دستگیر شد و در بازجویی های به عمل آمده تاکنون به ۹ فقره سرقت در این شهرستان اعتراف کرد .

وی با اشاره به این که متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، به شهروندان توصیه کرد: ضمن رعایت هشدارهای انتظامی، در صورت مشاهده افراد ناشناسی که بدون جهت در محدوده محل سکونت آنان پرسته می زنند مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند.

————————————————-

کشف ۷ فقره سرقت منزل در کلاردشت

فرماندهی انتظامی شهرستان کلاردشت از کشف ۷ فقره سرقت منزل در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی این شهرستان خبر داد .

سرهنگ ” قاسم عزیزی کرانی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: به منظور پاسخگویی به مطالبات مردمی و تامین امنیت شهرستان با هدف مقابله یا سرقت، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان به اجرا در آمد .

فرمانده انتظامی شهرستان کلاردشت، افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی، ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی موفق به شناسایی ۳ سارق منزل در این شهرستان شدند .

سرهنگ عزیزی، تصریح کرد: در اجرای این طرح، ماموران پس از هماهنگی های قضائی، در عملیاتی ضربتی متهمان را دستگیر کردند.

وی از کشف مقادیر قابل توجهی اموال سرقتی در این عملیات خبر داد و اظهار داشت: متهمان ضمن اعتراف به ۷ فقره سرقت منزل در این شهرستان، پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند .

فرمانده انتظامی شهرستان کلاردشت در پایان با قدردانی از تعامل خوب مردم با پلیس از شهروندان خواست: با سرلوحه قرار دادن هشدارهای انتظامی و استفاده مطلوب از سامانه ۱۱۰در راستای ارتقای احساس امنیت، همیار همیشگی پلیس باشند.

———————————————–

دستگیری سارق اماکن خصوصی در ساری

فرمانده انتظامی شهرستان “ساری” از شناسایی و دستگیری سارق اماکن خصوصی با ۶ فقره سرقت در ساری خبر داد.

سرهنگ ناصر علی صفر پور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی، موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۴ معلم این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری، تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی، فردی را که دارای سوابق متعدد کیفری در این شهرستان بوده است به عنوان مظنون شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ صفرپور، افزود: متهم در بازجویی های به عمل آمده تاکنون به ۶ فقره سرقت اماکن خصوصی در یک ماه گذشته اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

صفرپور ضمن هشدار به صاحبان اماکن خصوصی، ساختمان های نیمه کاره و در حال ساخت از آن ها خواست: ضمن استفاده از نگهبان، پس از اتمام ساعت کاری از رها کردن وسایل و تجهیزات ساختمانی در محل اجتناب کرده و وسایل مذکور را در جای امن و قابل اطمینان نگهداری کنند.

—————————————————-

پلمب ۱۱ واحد صنفی متخلف در آمل

فرمانده انتظامی شهرستان آمل از پلمب ۱۱ واحد صنفی متخلف در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ نعمت الله آزادی در تشریح این خبرگفت: به منظور پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در سطح جامعه، طرح کنترل و نظارت بر صنوف در شهرستان آمل به اجرا در آمد .

فرمانده انتظامی شهرستان آمل تصریح کرد: در اجرای این طرح ماموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی با همکاری ماموران اداره بهداشت از واحدهای خدماتی این شهرستان بازدید کردند .

وی از پلمب ۱۱ اغذیه فروشی و آرایشگاه مردانه به دلیل بی توجهی به هشدارها و عدم رعایت دستورالعمل های صادرشده در این شهرستان خبر داد و گفت: متصدیان این واحدهای صنفی پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی آمل از تداوم و استمرار اقدامات کنترلی و طرح های نظارتی تا پایان ریشه کنی ویروس کرونا خبر داد و از عموم شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در صنوف، موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

————————————————

کشف موتورسنگین قاچاق در جویبار

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار از کشف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ”غلامرضا جعفری” در تشریح این خبر، گفت: درپی کسب خبری مبنی بر تردد یک دستگاه موتورسیکلت ۱۳۰۰ سی سی قاچاق در شهرستان جویبار، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت .

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار، افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه موفق شدند متهم را حین تردد در این شهرستان شناسایی و دستگیر کنند .

سرهنگ جعفری، تصریح کرد: پس از هماهنگی های قضائی موتورسیکلت متهم که فاقد هرگونه مدارک گمرکی، و تردد بود نیز توقیف شد .

وی ارزش موتورسیکلت کشف شده را بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و اظهار داشت: موتورسیکلت مورد نظر به سازمان اموال تملیکی استان تحویل و متهم نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد .

جعفری با اشاره به این که مبارزه با قاچاق کالا اقدامی برای حفظ و استقرار امنیت کشور است،از مردم خواست: برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی هرگونه اطلاعات و اخباری را در زمینه مسائل امنیتی و انتظامی به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند .

—————————————————

کشف جنگلی قاچاق در سوادکوه

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه از کشف یک تن چوب جنگلی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ مهدی خادمی در گفت ‌و‌ گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر، گفت: درپی کسب اخباری مبنی بر فعالیت یک قاچاقچی محصولات جنگلی در این شهرستان موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه، افزود: پس از هماهنگی‌های قضائی ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی با همکاری ماموران اداره منابع طبیعی، در یک ایست و بازرسی مقطعی، خودروی متهم را در حین حمل چوب در یکی از محورهای روستایی این شهرستان متوقف کردند.

سرهنگ خادمی از کشف یک تن چوب جنگلی قاچاق در بازرسی از خودروی مورد نظر خبر داد و اظهار داشت: متهم نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

————————————————–

کشف چوب جنگلی قاچاق درگلوگاه

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه، از کشف یک تن چوب جنگلی قاچاق از یک خودروی نیسان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، “سرهنگ حسن عنایتی گنجی” درتصریح این خبر افزود: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق فرآورده های جنگلی، ماموران کلانتری مرکزی این فرماندهی با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی یک قاچاقچی جوب در این شهرستان شدند .

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه، تصریح کرد: ماموران در عملیاتی ضربتی متهم را در حین خارج کردن چوب از یکی از مناطق جنگلی این شهرستان دستگیر و خودروی وی را متوقف کردند .

سرهنگ عنایتی از کشف یک تن چوب قاچاق در بازرسی از خودروی متهم خبر داد و اظهار داشت: محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و متهم نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه، در خاتمه از شهروندان خواست: در صورت مشاهده فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان چوب و محصولات حاصل از چوب مراتب را سریعا به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

—————————————————

اشتباه همسران بعد از دعوای زن و شوهری

بعد از دعوای زن و شوهری به زمان نیاز دارید تا دوباره روحیه خود را به دست بیاورید …..

علم روانشناسی می گوید: اگر بعد از دعوا همسرتان را از خود برانید، او احساس می کند می خواهید او را تنبیه کنید و به همین دلیل شاید نتواند به سمت شما بیاید و احساساتش را بازگو کند.

به جای این کار به او بگویید:«احساسات من به سرعت احساسات تو به حالت قبلی بر نمی گردند، به من فرصت بده. وقتی حالم خوب شد در این مورد بیشتر صحبت می کنیم.».

حرف هایی را که همسرتان گفته است، در حافظه تان نگه ندارید!، بگذارید هرچه همسرتان حین دعوا گفته است، همان جا باقی بماند. به گفته دکتر «میشل گولاند»روانشناس،یکی از اشتباهات زوج ها این است که به همسر خود نمی گویند کدام یک از کلماتی که او در جروبحث به زبان می آورد، آن ها را آزار می دهد.

پس حتماً در مورد کلماتی که برای شما آزاردهنده اند،با همسرتان صحبت کنید.

اگر حتی تا روز بعد هم با یادآوری آن کلمات گفته شده عصبانی می شوید به جای این که این کلمات را در ذهن خود نگه دارید، دوباره قدری به خودتان فرصت بدهید و نفسی تازه کنید، چون معمولاً جروبحث به یک چرخه معیوب از دعواهای بی حاصل منجر می شود نه راه حل.

تنها به زبان آوردن ببخشید کافی نیست!

لوریا پون متخصص ارتباط درمانی می گوید: وقتی همسرتان از شما می خواهد تنهایش بگذارید یا این که خسته شده است و دوست دارد کار دیگری انجام دهد،فقط گفتن «معذرت می خوام» برای التیام احساسات او کافی نیست و باید بگویید که من بخاطر فلان چیز یا فلان حرف، از تو معذرت می خواهم و در آینده سعی می کنم که…

برای برخورد تندتان بهانه تراشی نکنید!، می توانید برای این دعوا میلیون ها بهانه بیاورید؛ مثلاً بگویید:«روز کاری بدی داشته ام، سردرد دارم یا شب قبل بد خوابیده ام»؛اما این جملات،مشکل را حل نمی کنند.

به گفته دکتر گولان: اگر شما عصبانی یا خسته اید و یا از نظر روحی آسیب دیده اید، باید این را به طرف مقابلتان بگویید.

اگر یک روز در محل کار یا هر جای دیگری شرایط بدی را گذرانده اید که موجب عصبانیت شما شده است قبل از رسیدن به خانه همسرتان را از این موضوع مطلع کنید تا او بداند شما بیشتر از شرایط عادی حساس و شکننده اید.

از دعوا فرار نکنید!، به همسرتان بگویید هر حرف یا سوالی دارد، می تواند از شما بپرسد و در مورد چیزهایی که بعد از دعوا هنوز او را آزار می دهد، صحبت کند.

هرگز به دلیل ترس از دعوای مجدد از این مرحله فرار نکنید، اگر با هم صحبت نکنید مشکلتان حل نشده باقی می ماند و ناراحتی ها از بین نمی روند.

نسبت به حرف های همسرتان عکس العمل نشان بدهید؛ مثلاً به او بگوئید: بنابراین منظور تو این است که…درست است؟ و از او تأیید بگیرید تا مطمئن شوید منظورش را فهمیده اید.

آزار کلامی ممنوع!، چه کار می کنید؟ دعوا؟ یادتان باشد در زمان دعوا حق داد زدن و برچسب زدن به همسرتان را ندارید؛ چون تأثیر آن به سادگی از بین نمی رود، به جای این کار در زمان خونسردی درباره ناراحتی تان صحبت کنید.

روی دلیل دعوا تمرکز نکنید!، تفاوت دعوای بد و دعوای خوب، در این است که در دعوای خوب شما برای مسئله ای که بر سر آن جروبحث کرده اید، راه حل پیدا می کنید؛ پس بهتر است روی عواملی که دعوا را به وجود آورده اند، متمرکز نشوید و انرژی تان را صرف پیدا کردن راه حل کنید.

مثلاً شوهرتان به شما گفته است از خانه پول بیاورید اما فراموش کرده اید بعد از یک جرو بحث بی اهمیت به دستگاه خودپرداز مراجعه می کنید و مشکل حل می شود به جای اینکه تمام روز دعوایتان را به یاد بیاورید و به دنبال مقصر بگردید، سعی کنید از با هم بودنتان لذت ببرید.

نگویید:« منظورم این نبود!»، گفتن این جمله مثل این است که می خواهید صورت مسئله را پاک کنید این کار اوضاع را وخیم تر می کند، زیرا جوابی که همسرتان به شما می دهد این است که «چرا منظورت همین بود!» .

بازگشت به گذشته و تأکید بر گفته های خود و طرف مقابلتان باعث می شود به جای راه حل، بر آن چه گذشته است تمرکز کنید.

اگر همسرتان بعد از دعوا می گوید «منظورم این نبود» جواب بدهید:« درست است که چنین منظوری نداشتی، اما طوری رفتار کردی که من این طور احساس کنم، پس از این به بعد این کار را انجام نده».

بعد از دعوا خود را سرزنش نکنید!، همه ما دوست داریم همسری داشته باشیم که برای رابطه مان زمان بگذارد و دعوا کردن نشان دهنده این است که هر دو طرف روی رابطه کار می کنند و این رابطه برایشان مهم است؛ بنابراین اگر با همسرتان جروبحث می کنید،باید از این بابت خوشحال باشید که زندگی تان را به حال خودش رها نکرده اید و هنوز این زندگی برایتان مهم است.

به قول قدیمی ها، دعوا نمک زندگی است، فقط، “در مصرف این نمک زیاده روی نکنید”

تهیه کننده: مطهره مهدوی ـ کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و مددکار اجتماعی کلانتری ۱۳ سوادکوه

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.