پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ نماد افتخار ملی و امنیت پایدار/ بسیج برای تعالی کشور سینه سپر کرده است
نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی گفتند: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ نماد افتخار ملی و امنیت پایدار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دوم اردیبهشت ماه سالروز تاسیس سپاه پاسداران به فرمان حضرت امام خمینی(ره) است. نهادی مهم و تاثیرگذار که علیرغم ماموریت قانونی خود همواره در راستای کاهش آلام مردم از هر قشر و مذهبی پرداخته و در عرصه های پیشرفت، آبادانی، محرومیت زدایی، امنیت، اقتصاد مقاومتی، اشتغالزایی، بهداشت و سلامت، عمران،جهاد و سازندگی و … گام های گسترده و پرصلابتی برداشته که انجام آنها علاوه بر نشاندن لبخند بر چهره ها، دعای خیر مردم را نیز بدرقه راهشان کرده است.

اقداماتی که باعث شد کارنامه درخشان این نهاد مردمی تمام تهدیدها و فتنه‌هایی که توسط اتاق فکر استکبار جهانی بر علیه کشور و انقلاب اسلامی طراحی و مهندسی شده، برملا شود و امروز سبزپوشان نظام مایه عزت، اقتدار و سربلندی کشور شوند. چه در دوران هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن نیز در طی چهار دهه از عمر بابرکت انقلاب و هم اکنون نیز در کنار مدافعان سلامت همچنان ایستاده و به حکم مردم‌داری، مردم‌یاری و ولایتمداری، توانمندی‌هایشان را در رزم زیستی با دشمن نامتعارف می‌آزمایند و در این عرصه نیز جانبازی کرده و امید را در دل های همگان زنده می کنند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ نماد افتخار و پیشگام در همه میدان ها

معین الدین سعیدی، نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از زمان تأسیس خود همواره منشأ خدمات بسیاری برای مردم بوده و پیشگام در تمامی عرصه ها و در همه میدان ها از پاسداری مرزها در هشت سال دفاع مقدس تا کمک و امدادرسانی در سوانح و حوادث غیر مترقبه و طبیعی در کنار مردم است.

وی افزود: امام خمینی(ره) در بخشی از سخنان خود در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فرمود: « اگر سپاه نبود، کشور هم نبود..»؛ اینجا به نوعی تعبیر اینکه اگر سپاه نبود، بحث نظام و حکومت را مطرح نمی کند بلکه به صراحتا اعلام می کنند “کشور نبود” و این نشان دهنده جایگاه ممتاز و بی بدیل سپاه در تمام فرآیندهای بعد از انقلاب در کشور چه در حوزه امنیت، چه در حوزه سازندگی و محرومیت زدایی و نقشی که سپاه ایفا کرده است.

نماینده منتخب مردم چابهار ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان نظام و میهن به راه های مختلف سعی در توطئه چینی علیه کشور داشتند ولی سپاه نقش خود را به بهترین نحو انجام داد؛ مخصوصا در عرصه دفاع از میهن در جنگ ۸ ساله که مانع شد حتی یک وجب از خاک میهن را دشمنان تصاحب کند.

وی گفت: سپاه نه تنها بازوی قدرتمند نظام در مقابله با دشمنان انقلاب اسلامی است، بلکه در عرصه جهادی و سازندگی نیز نقش ارزنده‌ای را در کشور برعهده دارد.
سعیدی با اشاره به اینکه اقدامات سپاه قابل قیاس با هیچ ارگانی نیست، تصریح کرد: سپاه و قرارگاه خاتم در بحث محرومیت زدایی اقدامات موثری انجام دادند که قابل قیاس نیست و از این جهت باید خدا را شاکر بود و به هوشمندی حضرت امام خمینی (ره) که دستور تاسیس سپاه را دادند افتخار کرد.

امنیت سپاه یک امنیت اجتماع محور است

وی ادامه داد: در هر منطقه ای که سپاه فعالیت عمرانی دارد، بحث سازندگی در مناطق اطراف پروژه های سپاه به منظور زدودن چهره فقر و محرومیت نیز پیگیری می شود.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با توجه به تحریم های ظالمانه ای که استکبار برای کشورمان ایجاد کرده است سپاه یکی از بازوهای اصلی در بحث اقتصادمقاومتی بود.

وی با اشاره به توسعه سیستم‌های نظامی پدافندی و آفندی و به ویژه قدرت نمایی در حوزه موشکی که جهانی را به حیرت واداشته است، افزود: سپاه پیشرفت های فناوری و تکنولوژی بسیاری داشته، همچنین در بحث امنیت نیز اقدامات شایانی انجام داد که نتیجه آن آسایش و آرامش برای مردم در کشور است.

سعیدی با اشاره به اینکه امنیت سپاه یک امنیت اجتماع محور است، گفت: پیشرفت‌ یک کشور زیر سایه چتر امنیت فراهم می‌شود و در درون یک حاکمیت امنیت بسیار ارزشمند است که باید برای ثبات و پایداری جامعه و بقای کشور آن را در سطح قابل قبولی برقرار کرد و سپاه به همان نسبت به دشمنان این آب و خاک شدیدترین مواضع را دارد و تفاوت مجموعه های امنیتی ما با کشورهای دیگر بحث مردمی بودن این ارگان است.

وی با اشاره به محرومیتی که در سیستان و بلوچستان وجود دارد، افزود: در استان ما به نوعی محرومیت تاریخی است و با توجه به تعبیر مقام معظم رهبری که فرمودند در سیستان و بلوچستان و به خصوص در جنوب راه های نرفته خیلی بیشتر از راه های رفته است و مردم از سپاه انتظار دارند که با قدرت در کنار آنان باشد.

ایران، کشوری که اجازه حضور هیچ اجنبی را به داخل مرزها نداده است

نماینده منتخب مردم در جنوب استان ادامه داد: در تمام شاخص ها و توسعه انسانی با دیگر استان ها فاصله زیادی داریم و با همراهی سپاه همونطور که قبلا هم نقش مهمی داشتند و مردم با گوشت و پوست خود سپاه را قبول دارند در حوزه محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال و زدودن چهره محرومیت این استان باید در کنار هم تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه دشمنان نمی توانند این موفقیت ها و انسان هایی را که برای کشور از جان و مال خود گدشتند را ببینند، اظهار کرد: کشور ما همیشه با هجمه هایی از طرف دشمنان مواجه بوده و افرادی همچون شهید سردار قاسم سلیمانی که با شهادت خود موج و حرکتی بی نظیری نه تنها در ایران بلکه همه ملت های اسلامی ایجاد کرد و همچنین سردار شهید شوشتری که در عرصه محرومیت زدایی در استان ما پیشگام بودند.

وی گفت: کشور ما در شرایط ویژه ای به سر می برد ما در یک ساحل آرام در بین طوفان و آتش هستیم و مرزهایی که اطراف کشورمان است همه در آتش فتنه می سوزند.

سعیدی با بیان اینکه در طول تاریخ کشور ما مورد هجوم اجنبی های زیادی قرار گرفته است، اذعان کرد: به جرات می توان گفت ما تنها کشوری هستیم که اجازه حضور هیچ اجنبی را به داخل مرزها نداده ایم و مخصوصا در مرزهای جنوب شرقی کشور که مرزداران ما با جان و دل مایه گذاشتند.

وی خاطرنشان کرد: بارها در طول تاریخ و در حوادث طبیعی و معضلات اجتماعی در کشور اولین مجموعه ای که حضور داشت و به فریاد مردم رسیده است سپاه بوده؛ همچنان که در سیل دشتیاری جلوه های زیبایی از حضور پاسداران در کنار مردم و هم اکنون هم در بحث معضل کرونا بازهم پیشگام است و البته جز این انتظاری نیست.

خدمت به مردم در ” سپاه ” حد و مرز ندارد

حبیب اله دهمرده، نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: در جامعه امروز هر کس از روی اخلاص برای خدا فعالیتی را انجام دهد کلمه بسیجی را برای او به کار می برند.

وی افزود: فعالیت های مستمر سپاه و بسیج در طول انقلاب باعث شده است تا بسیاری از موانع از سر راه پیشرفت انقلاب اسلامی برداشته شود و این انقلاب الهی در مسیر درست قرار گیرد.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بسیج همواره در همه ابعاد برای خدمات رسانی به مردم حضور دارد ، چرا که فلسفه وجود آنها خدمت به مردم و کسب رضایت خداوند است.

وی افزود: خدمت به مردم در سپاه حد و مرز ندارد، سپاه و بسیج کلید حل همه مشکلات در جامعه هستند که این امر را در طول سال های انقلاب بارها به اثبات رسانده اند.

دهمرده با بیان اینکه هدف فعالیت بسیج برای خدمت رسانی به مردم به جهت رضای خدا است ،گفت: هر کجا فعالیت مقتدرانه و شجاعانه در جامعه دیده شود ، نام سپاه و بسیج در آن می درخشد.

مشکلات هر چه بزرگتر باشد سپاه با قدرت بیشتری وارد میدان می شود

نماینده مردم سیستان در ادامه به فعالیت های جهادی سپاه در هنگام بروز حوادث اشاره کرد و گفت: مشکلات هر چه بزرگتر باشد سپاه با قدرت بیشتری وارد میدان می شود ، در روزهای پایانی سال گذشته سیلاب گسترده ای جنوب استان را در برگرفت که بسیجیان جان بر کف سپاه پاسداران برای مقابله با آن وارد میدان شدند و شجاعانه این بحران را مدیریت کردند.

وی خاطرنشان کرد: حضور شبانه روزی نیروهای سپاه در میدان مبارزه با کرونا نیز نشان داد که رضای خدا و خدمت به مردم مهمترین هدف این نیروهای انقلابی است.

دهمرده گفت: اکثر بسیجیان بی نام و نشان هستند ، لباس خاصی بر تن نمی کنند اما در هنگام بروز حادثه بالاترین خدمت را به مردم ارائه می دهند.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: سپاه بزرگترین افتخار انقلاب اسلامی ایران است که روز به روز در حال گسترش و بزرگ تر شدن است.

دهمرده گفت: آثار حضور بسیج امروز در همه نقاط کشور دیده می شود ، کهع این بیانگر خدمت بی منت به مردم است.

وی خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی نمونه کاملی از یک فرد بسیجی است که تمام طول عمر خود را برای خدمت به مردم صرف کرد، امروز جوانان به صورت ذاتی این شهید را سر لوحه قرار داده اند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.