پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رییس شورای اسلامی شهر آمل;
اتمام بلوار ولایت جنوبی و شهید قاسمی در سال ۹۹ با همکاری شورا و شهرداری دور از دسترس نیست
خسرو ابراهیم زاده رییس شورای اسلامی شهر آمل گفت: بازار آمل و خانه های قدیمی از مهمترین نقاط تاریخی، فرهنگی و گردشگری آمل می باشند که با توجه به قدمت و اهمیت، باید توجه ویژه ای به آن شود تا بتوانیم از این بناها که به نوعی هویت شهر محسوب می شوند، نگهداری کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

ظهر امروز جلسه رسمی شورای اسلامی شهر آمل با محوریت ادامه بررسی بودجه پیشنهادی سال ۹۹ شهرداری و حضور اعضای شورا اسلامی شهر آمل، معاون اداری و مالی شهرداری، رییس امور مالی شهرداری و اصحاب رسانه برگزار شد .

خسرو ابراهیم زاده رییس شورای اسلامی شهر آمل در این جلسه بیان کرد: از جلسه قبل تا به حال، بررسی های زیادی بر روی بودجه ۳۰۱ میلیاردی شهرداری آمل برای سال ۹۹ ، انجام شد که توانستیم در حال حاضر با حذف مواردی این بودجه را به ۲۹۰ میلیارد تومان کاهش دهیم.

وی افزود: بودجه باید با توجه به شرایط موجود کشور منطقی در نظر گرفته شود و شهرداری در بودجه سال ۹۹ پیشنهاد افزایش ۳ مورد به ارزش ۱۰۷ میلیارد تومان را پیش بینی کرده است.

ابراهیم زاده ادامه داد: مبلغی حدود ۶۱ میلیارد تومان برای هزینه های جاری سال ۹۸ پیش بینی و مصوب شده بود که با توجه به شرایط موجود این مبلغ در آخر سال با افزایش حدودا ۱۸ میلیاردی به رقم ۷۹ میلیارد تومان افزایش یافت و در بودجه سال ۹۹ شهرداری برای هزینه های جاری مبلغی حدود ۱۰۳ میلیارد تومان را پیش بینی کرده است.

وی خاطر نشان کرد: بازار آمل و خانه های قدیمی از مهمترین نقاط تاریخی، فرهنگی و گردشگری آمل می باشند که با توجه به قدمت و اهمیت، باید توجه ویژه ای به آن شود تا بتوانیم از این بناها که به نوعی هویت شهر محسوب می شوند، نگهداری کنیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حوزه زیباسازی شهر آمل نیز باید اقدامات مناسبی صورت بگیرد و بودجه خوبی برای آن تعریف شود که از دوستان عزیز شهرداری درخواست داریم تا مطالعات روی این موضوع را انجام دهند و پیشنهادات خود را در جلسه آینده ارائه دهند تا این موارد در ردیف بودجه قرار بگیرد.

ابراهیم زاده در قسمتی دیگری از حرف هایش گفت: یک آمبولانس مجهز به سردخانه قرار بود در گذشته خریداری شود و این موضوع با توجه به اینکه در محور هراز مسافران زیادی از نقاط مختلف کشور تردد می کنند و متاسفانه حوادث زیادی منجربه مرگ و میر در آنجا رخ می دهد، بهتر است این آمبولانس هرچند که برای شهرداری و شورا آورده ای ندارد، اما خریداری شود تا بتوانیم هم وطنانی که در این حوادث جان خود را از دست می دهند و از شهرها و استانهای دور می باشند با رعایت نکات بهداشتی بهتر جابه جا کنیم و به خانواده هایشان تحویل دهیم.

وی تاکید کرد: سازمان آرامستان نیز باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد و ویژه از مدیریت و پرسنل سازمان آرامستان شهرداری آمل تقدیر و تشکر می کنم که در این ایام کرونایی با توجه به تمامی سختی ها و خطرات موجود بهترین عملکرد را از خود به جا گذاشتند .

رییس شورای شهر آمل تصریح کرد: احداث سرویس بهداشتی در نقاط شلوغ شهر و همچنین رفع مشکلات آسفالت موجود در خیابانهای شهر آمل باید یکی دیگر از اولویت های شهرداری و شورای شهر در سال ۹۹ باشد و به همین منظور با توجه به پیشنهاد ۱۲ میلیارد تومانی شهرداری برای این بخش، بنده درخواست افزایش ۱۰۰ درصدی این موضوع را با موافقت اعضای شورای شهر دارم.

وی ادامه داد: تعویض چراغ های روشنایی سطح شهر و همچنین تعمیر و یا نوسازی پیاده رو ها نیز باید مد نظر قرار گرفته شود چرا که از نظر زیباسازی جلوه خوبی به شهر می دهد.

ابراهیم زاده افزود: با توجه به بودجه ی ارائه شده و پیش بینی ۳۴ میلیاردی تملکات که حدودا ۱۲ درصد کل بودجه پیشنهادی را شامل می شود ،اگر این مبلغ روی ۲ الی سه پروژه هزینه شود تا بتوانیم با تمرکز بیشتری آن را اجرایی کنیم بسیار مثمرثمر تر خواهد بود.

رییس شورای اسلامی شهر آمل در پایان گفت: تکمیل بلوار ولایت جنوبی حد فاصل کوچه توکلی به مزرعه سبز به اعتقاد خودم باید اولویت پروژه های عمرانی شهرداری و شورای اسلامی شهر آمل باشد و اعتقاد دارم با همکاری بیشتر می توانیم بلوار شهید قاسمی یا امام سجاد را که بیش از ۵۰ سال مغفول مانده است را نیز به مرحله بهره برداری برسانیم.

خبر و تنظیم : سحر صالحی

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.