پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

امام جماعت مسجد سجادیه شهرستان آمل مطرح کرد;
جوانان مسجد سجادیه آمل ۲۳ شبانه روز در حال جهاد می باشند/ سلیقه ای عمل کردن برخی رسانه ها دور از انصاف است
حجت الاسلام و المسلمین میثم بابایی امام جماعت مسجد سجادیه شهرستان آمل در گفتگو با خبرنگار مازندرانه بیان کرد: جوانان این محله 23 شبانه روز فقط برای رضای خدا پای کار هستند واز هیچ تلاشی دریغ نکردند، اما چرا برخی رسانه ها برای رضای خدا کار انجام نمی دهند و به رسالت خود درست عمل نمیکنند؟ دراین شرایط به برخی رسانه ها که همگی از دوستان بنده نیز می باشند، نقدی دارم که چرا خبر یک هیئت یا محله که فقط یک الی 2 شب فعالیت داشته، باید در سطح وسیع اطلاع رسانی شود، ولی خبری از فعالیت های جهادی تنها مسجدی که 23 شبانه روز بصورت دائم پای کار بوده، در رسانه ها منتشر نشود؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت الاسلام و المسلمین میثم بابایی امام جماعت مسجد سجادیه شهرستان آمل در گفتگو با خبرنگار مازندرانه بیان کرد: کارهای مسجد سجادیه را قبل از شیوع ویروس کرونا به چند بخش تقسیم کردیم که کارهای پشتیبانی و یا سخت افزاری را در اختیار اعضای محترم هیئت امنا قرار داده و برای رشد کارهای نرم افزاری مسجد و اینکه برنامه های ما مورد پسند نوجوانان و جوانان محله قرار گیرد، قرارگاهی به نام خادمان فرهنگی مسجد تشکیل دادیم.

وی افزود: پس از ورود ویروس منحوس کرونا قرارگاه تصمیم بر ضد عفونی کردن محله و در حد توان تولید مواد ضدعفونی کننده سطوح و دست گرفت و برنامه ریزی شد در صورت بالا رفتن توانمان در این حوزه، اگر منطقه ای نیاز به کمک داشت نیز به یاری آنها برویم.

حجت الاسلام بابایی ادامه داد: با همت مالی یکی از اعضای قرارگاه و تلاش دیگر اعضا و جوانان، کارها آغاز شد و قدم به قدم پیش رفت و توانستیم علاوه بر ضد عفونی کردن معابر در دور اول ۱۵۰۰ محلول ضد عفونی کننده به دست مردم محله برسانیم.

وی تصریح کرد: برای اینکه محلول ها دوباره توزیع نشود و هر کسی بر حسب نیاز خود بتواند محلول تهیه کند، تانکری در ورودی حسینیه در نظر گرفتیم و مردم می توانند روزهای دوشنبه و پنجشنبه هر هفته از ساعت ۳ بعداظهر تا اذان مغرب برای گرفتن محلول مراجعه کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: به صورت میانگین هر شب حدود ۱۰ نفر و به صورت کلی بیش از ۲۰ نفر مشغول فعالیت برای تولید مواد ضد عفونی هستند و شور و شوق بچه ها در این کار مثال زدنی است و همین توان بالای این جوانان سبب شده تا اتفاقات خوبی در این محله رقم بخورد که جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.

وی خاطرنشان کرد: محله را به چهار بخش تقسیم کردیم و هر چهار روز یکبار هر بخش را ضد عفونی می کنیم و به طور کلی می توان گفت ما هر روز یک بخش از محله را در حال ضد عفونی کردن هستیم.

امام جماعت مسجد سجادیه اضافه کرد: علاوه بر این مناطق تا به حال معابر کوچه یگانه تا انتهای سیگا پل، شهرک نبوت، امات، آزادگان، شهرک آریا و منطقه امت آباد را نیز توانستیم به لطف خدا و همت این جوانان ضد عفونی کنیم.

وی افزود: حضرت آقا فرمود شاید شیوع ویروس کرونا یک حمله بیولوژیکی باشد، و این یعنی یک جنگ پزشکی در حال رقم خوردن در کل دنیا می باشد و هر کسی هم دراین جبهه بخواهد تلاش کند رزمنده رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه ای می باشد، و ما نیز با این نگاه کار را آغاز کردیم.

حجت الاسلام بابایی ادامه داد: یقینا در این جبهه آن دسته از افرادی که می توانند موفقیت ها و گزارش عملکردها را به سمع و نظر مردم برسانند اهالی خبر و رسانه می باشند

وی گفت: ظلم است که کار رسانه ای و خبری سلیقه ای و یا خصوصی شود و هر کجا منفعتی در آن است اصحاب رسانه حضور پیدا کنند، که این نگاه واقعا زشت و زننده است، هر چند رسانه ها الحمدالله در این شرایط حساس بسیار عالی عمل کردند و زحمات فراوانی نیز برای امر اطلاع رسانی متحمل شدند.

روحانی جهادگر آملی تصریح کرد: جوانان این محله ۲۳ شبانه روز فقط برای رضای خدا پای کار هستند واز هیچ تلاشی دریغ نکردند، اما چرا برخی رسانه ها برای رضای خدا کار انجام نمی دهند و به رسالت خود درست عمل نمیکنند؟ در این شرایط به برخی رسانه ها که همگی از دوستان بنده نیز می باشند، نقدی دارم که چرا خبر یک هیئت یا محله که فقط یک الی ۲ شب فعالیت داشته،  باید در سطح وسیع اطلاع رسانی شود، ولی خبری از فعالیت های جهادی تنها مسجدی که ۲۳ شبانه روز بصورت دائم پای کار بوده، در رسانه ها منشر نشود؟

وی تاکید کرد: رسانه مازندرانه برای رضای خدا بدون هیچ سلیقه ای مشغول امر اطلاع رسانی می باشد، ولی چرا برخی از رسانه ها سلیقه ای عمل می کنند و در حال کوک کردن ساز چه افرادی می باشند؟ در این زمینه حرف بسیار است اما ما معتقدیم این کار ذره به ذره و قدم به قدم آن جهاد است و هر کسی کمک به جهاد کند، امر خیری انجام داده است و درخواست ما از خبرنگاران محترم این است در این کار خیر، آنها نیز مثل همیشه شریک شوند.

امام جماعت مسجد سجادیه آمل خاطرنشان کرد: برای دوستانم در اولین روز فعالیت نوشتم که من درعرصه کرونا تازه خط مسجد را شناختم و در عرصه کرونا خط مسجد، سلامت محله می باشد و با تعطیل کردن نماز جمعه، کار امام جماعت تازه شروع شده است و به عنوان یه خادم و نوکر باید از هر هنری برای سلامت مردم آن محله و منطقه استفاده کند.

وی بیان کرد: در سال ۹۸ برای سبد کالای عیدانه ۹۹، توانستیم ۱۸۶ بسته غذایی و بهداشتی در سطح محله توزیع کنیم و در حال حاضر نیز ۱۵۰۰ بسته بهداشتی شامل پودر ماشین لباس شویی، مایع دستشویی، مایع ضد عفونی کننده، ماسک، دستکش، صابون و دستمال کاغذی در کل شهرستان حتی ییلاق ها با محوریت مرکز نیکوکاری مسجد سجادیه آمل توزیع می شود.

این مقام مسئول افزود: برای جشن امام زمان(عج) نیز قرار است در سطح محله یک ایستگاه صلواتی به همراه پخش بیش از ۲ هزار محلول ضد عفونی کننده راه اندازی کنیم که یک حرکت نو و جدید می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین بابایی در پایان گفت: تا به امروز نزدیک به ۸ میلیون تومان برای تولید مواد ضد عفونی کننده و سایر موارد هزینه کردیم که این مبالغ از طریق خود جوانان و خیرین تهیه شده است و اداره، نهاد و سازمانی در این راه هیچگونه حمایتی از ما نداشته است.

خبر: سحر صالحی

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.