پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

امدادرسانی در ۵۱ شهر و روستا به دلیل سیل و آب‌گرفتگی/ تاکنون ۳ حادثه‌دیده جان خود را از دست داده‌اند/ رانش زمین در چهارمحال و بختیاری
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه طی ۵ روز گذشته ۴۱۳۹ نفر به دلیل سیل و آب‌گرفتگی امدادرسانی شده‌اند، گفت: بر اثر این حوادث ۳ نفر در مریوان و شاهین‌دژ جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

ناصر چرخ‌ساز در گفت‌وگویی اظهار داشت: از هشتم فروردین تاکنون ۱۴ استان آذربایجان غربی، البرز، ایلام، تهران، خراسان جنوبی، خوزستان، زنجان، فارس، قزوین، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه، لرستان و مازندران درگیر سیل و آب‌گرفتگی شده‌اند.

وی با اشاره به امدادرسانی به ۵۱ شهر و روستا افزود: ۸۴ نفر به مناطق امن منتقل و ۴ هزار و ۱۳۹ نفر نیز امدادرسانی شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات با بیان اینکه متأسفانه ۳ نفر در مریوان و شاهین‌دژ به دلیل سیل و آب‌گرفتگی جان خود را از دست دادند، ادامه داد: ۷۹ واحد مسکونی از آب تخلیه و ۲۳ خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شده است.

چرخ‌ساز خاطرنشان کرد: ۶۸۲ بسته غذایی، ۷۴۰ بطری آب و ۱۰۰ کیلو خرما، همچنین ۸۲۶ تخته پتو میان حادثه‌دیدگان توزیع شده است.

وی در ادامه به عملیات امدادرسانی در رانش زمین طی ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: استان چهارمحال و بختیاری، روستای شیخ‌علی از توابع کوهرنگ دچار رانش شده که در طی آن ۶۰ حادثه‌دیده، امدادرسانی و اسکان یافتند. همچنین ۱۲ دستگاه چادر میان آسیب‌دیدگان توزیع شده است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.