پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر کل دفتر آسیب بهزیستی کشور مطرح کرد;
ساماندهی کودکان کار و خیابان جز اولویت های اصلی سازمان بهزیستی می باشد
دکتر محمود علی گو مدیر کل دفتر آسیب کشور طی بازدید از مرکز رویش نو و مرکز روزانه آموزش کودک و خانواده ویژه کودکان کار و خیابانی در گفتگویی کوتاه با خبرنگار مازندرانه گفت: ما در سازمان بهزیستی مراکز آموزشی روزانه کودکان خیابانی داریم که در این مراکز پروژه توانمند سازی نیز استارت خورده است و رویکرد مراکز از آموزش برای کودکان به آموزش در حوزه توانمند سازی خانواده تغییر پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دکتر محمود علی گو مدیر کل دفتر آسیب کشور طی بازدید از مرکز رویش نو و مرکز روزانه آموزش کودک و خانواده ویژه کودکان کار و خیابانی در گفتگویی کوتاه با خبرنگار مازندرانه گفت: موضوع ساماندهی کودکان کار و خیابان در سازمان بهزیستی الان جز اولویت ها می باشد و ما فرآیند پروژه ساماندهی را بازخوانی کردیم و اشکالات پروژه قبلی و اجرای برنامه جمع آوری را استخراج کردیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر فرآیند را در قالب شناسایی توسط گروههای داوطلب و جذب و انتقال آنها در صورت نیاز به مراکز و با توجه به رویکرد اصلی ما در این فرآیند که یک رویکرد خانواده محور می باشد و توانمند سازی خانواده را در محور این برنامه قرار دادیم موضوع بررسی وضعیت خانواده ها اصلی ترین موضوع ساماندهی کودکان کار و خیابانی است.

علی گو افزود: پروژه تکدی گری با کودکان خیابانی تفاوت های کوچکی دارد، چرا که در موضوع کودکان خیابانی حدودا ۴ هزار پرونده شناسایی شده در سازمان بهزیستی داریم و قطعا در دستگاههای دیگر نیز پرونده هایی موجود می باشد که مربوط به یکسال گذشته می باشد.

وی تصریح کرد: این ۴ هزار پرونده فعال می باشد و مربوط به کودکان خیابانی و کار می باشد که محل زندگی، کار و خانواده هایشان مشخص شده است و در حال حاضر مسیری که طی می کنیم حرکت به سمت توانمند سازی کودکان خیابانی و خانواده های آنها می باشد.

مدیر کل دفتر آسیب کشور تاکید کرد: ما باید به این موضوع توجه داشته باشیم که در بحث کودکان خیابانی ، آن بچه مقصر اتفاقات به وجود آمده نیست و به همین علت توجه به خانواده این کودکان بسیار مهم و ضروری می باشد .

وی در پایان اظهار داشت: ما در سازمان بهزیستی مراکز آموزشی روزانه کودکان خیابانی داریم که در این مراکز پروژه توانمند سازی نیز استارت خورده است و رویکرد مراکز از آموزش برای کودکان به آموزش در حوزه توانمند سازی خانواده تغییر پیدا کرده است.

خبر: سحر صالحی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.