پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل مطرح کرد;
مرکز رویش نو تنها مرکز استان مازندران می باشد/ ۴۰ زن آسیب دیده تحت پوشش مرکز رویش نو هستند
کبری اسفندیاریان رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مازندرانه گفت: مرکز رویش نو، مرکز ویژه زنان آسیب دیده اجتماعی می باشد که از طریق اورژانس اجتماعی و مددکاران بهزیستی زنان شناسایی شده و به این مرکز هدایت می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

کبری اسفندیاریان رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل طی بازدید دکتر محمود علی گو مدیر کل دفتر آسیب کشور از مرکز رویش نو، در گفتگویی کوتاه با خبرنگار مازندرانه گفت: مرکز رویش نو، مرکز ویژه زنان آسیب دیده اجتماعی می باشد که از طریق اورژانس اجتماعی و مددکاران بهزیستی زنان شناسایی شده و به این مرکز هدایت می شوند.

وی افزود: پس از ورود این زنان آسیب دیده به مرکز رویش نو ، مشاوره های روان شناختی و مددکاری اجتماعی برایشان انجام می شود و تمامی این خدمات به صورت رایگان انجام می باشد.

اسفندیاریان ادامه داد: پس از مشاوره های روان شناختی و مددکاری اجتماعی اگر آن زن صاحب بچه باشد، به زندگی فرد وارد می شوند و بسته های حمایتی ، تحصیلی به آنها ارائه داده و با در نظر گرفتن تمامی شرایط موجود خدماتی متناسب برایشان در نظر گرفته می شود.

وی افزود: در این بین برخی از زنان بیماری های رفتاری دارند که به شبکه بهداشت، پزشکان و روان پزشکانی که با این مرکز طرف قرارداد هستند ارجاع داده می شوند و در کنار مشاوره و خدمات مددکاری، دارو درمانی هم ادامه پیدا می کند تا به آن استقلال نسبی دست یابند.

این مقام مسئول تصریح کرد: مرکز رویش نو تنها مرکز استان مازندران می باشد که مستقیما تحت نظارت اداره بهزیستی می باشد و تا به حال ۴۰ زن آسیب دیده تحت پوشش این مرکز هستند.

اسفندیاریان در خصوص مرکز کودکان کار نیز گفت: مرکز روزانه آموزش کودک و خانواده، ویژه کودکان کار و خیابانی می باشد و در آن مرکز از ۸ صبح تا ۱۴ کودکان کار به این مرکز مراجعه می کنند و چون از حمایت خانواده بی بهره هستند در این مرکز یک غذای گرم به آنها داده می شود.

وی افزود: در کنار این موارد مجددا مشاوره های روان شناختی و مددکاری به کودکان کار و خیابانی داده می شود و در واقع حمایت هایی که پدر و مادر در خانواده باید انجام دهند و کودکان کار از آن محروم و بی بهره هستند توسط این مرکز به نیازهای خود می رسند .

خبر: سحر صالحی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.