پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

دهیاری‌ها می‌توانند صدور پروانه داشته باشند
استاندار تهران گفت: بر اساس قانون دهیاری‌ها می‌توانند علی رغم فعالیت‌های عمرانی و اجرایی صدور پروانه ساخت هم داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در مراسم هم‌اندیشی دهیاران استان تهران اظهار داشت: دهیاران در ارتقای اعتماد اجتماعی و سرمایه‌های اجتماعی نقش ارزنده‌ای ایفا می‌کند.

وی افزود: انتخابات اسفند ماه سال جاری را برای مجلس شورای اسلامی در پیش‌رو داریم و از تمام دنیای استکبار تلاش می‌کنند که مردم را مأیوس کنند و پمپاژ یأس و ناامیدی در جامعه تزریق کنند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: ما احتیاج داریم علی‌رغم همه تنگناها، سختی‌ها و چالش‌ها در راستای نشاط اجتماعی عمل کنیم و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری ما ملتی مقاوم و پایدار علیه همه توطئه‌ها هستیم.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: حوزه بخشداری، فرمانداری و دهیاری که بتواند مشارکت بالای مردم را در انتخابات داشته باشد از سوی استانداری تشویق خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر می‌گوییم در کشور افول اجتماعی داشته‌ایم و روند نزولی پیدا کرده‌ایم به این دلیل است که با مردم صادقانه و شفاف صحبت نکرده‌ایم.

استاندار تهران بیان داشت: مشارکت مردم برای ما یک اصل است و باید شرایطی را فراهم کنیم که بتوانیم از حداکثر مشارکت‌ها استفاده کنیم.

محسنی بندپی بیان داشت: ما باید مشارکت مردم را بدون دخالت در انتخاب آنها داشته باشیم.

وی بیان داشت: ما باید اقداماتی در راستای ارتقای اجتماعی و همین‌طور سرمایه اجتماعی داشته باشیم و دهیاران نیز شناخت کامل در حیطه سرزمین جغرافیایی داشته باشند.

استاندار تهران خطاب به دهیاران گفت: به قانون تسلط کامل داشته باشید و این تسلط و اشرافیت می‌تواند شرایطی را فراهم کند که با مشکلات کمتری مواجه شویم.

محسنی بندپی بیان داشت: وقتی مجلس به عنوان قانونگذار پذیرفته است که دهیاری می‌تواند صدور پروانه داشته باشد و کار اجرایی کند ورود بنیاد مسکن در این حوزه قابل قبول نیست.

وی خاطرنشان کرد: بنده بعضاً اعلام کرده‌ام که ماده ۹۹ و ماده ۱۰۰ باید حذف شود و بر اساس قانون عمل کنیم. به عنوان مثال از ۲۱ هزار حکم کمیسیون ماده ۱۰۰ فقط صد حکم آن قلع و قمع و اجرایی شده است.

استاندار تهران بیان داشت: نباید کالبد شهر و روستا را به هم بزنیم و باید بر اساس قانون عمل کنیم.

محسنی بندپی تأکید کرد: باید اعمال قانون بدون تبعیض انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر هتل آریانا در شمال تهران ساخته شده است و مالک آن به هزار جا متوسل می‌شود تا این هتل که بخشی از آن غیرقانونی ساخته شده تخریب نشود و حدود ۲ میلیارد تومان هم هزینه تخریب آن است که در اینجا قانون ضعف دارد و باید خود متخلف این هزینه را پرداخت کند نه دستگاه دولتی.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: در تجدیدنظر در طرح‌های هادی روستایی فرمانداران و بخشداران باید حضور تخصصی داشته باشند و در غیر این صورت تخطی از دستور استاندار بوده و با آنها برخورد مدیریتی می‌شود.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مدیریت واحد اجرایی روستایی بر عهده دهیاری‌ها است و امیدوارم شرایطی را شاهد باشیم که روستاها مهاجرت معکوس داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.