پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خبر داد;
نخستین جشنواره عکس پاییز برگزار می شود
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی پاییز، نخستین جشنواره عکس پاییز را در استان برگزار می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اعلام خبر فوق افزود: این جنواره در دو بخش طبیعت و مناظر شهری با هدف ایجاد بستری مناسب برای به وجود آمدن فضای رقابتی سالم بین هنرمندان و نیز شناسایی عکاسان جوان و با استعداد استان مازندران ، ثبت زیبایی های طبیعت استان مازندران، نگاهی نو به مناظر شهری استان در فصل پاییز و توجه به تاثیرات فصل پاییز بر جغرافیای مازندران برگزار و به نفرات برگزیده هدایای نفیسی اهدا خواهد شد.

وی هنر عکاسی را بسیار ارزشمند عنوان کرده و گفت: این هنر برای کشف ناشناخته ها و آشکارسازی ابعاد گوناگون و شگفت انگیز جهان بسیار کارآمد بوده و انسان را به وجد و نشاط می آورد.

وی مقررات این دوره از جشنواره عکس پاییز را به این شرح اعلام کرد: شرکت برای تمامی عکاسان آزاد است، عکس ها می بایست با دوربین عکاسی تهیه شده باشند و عکس های موبایلی پذیرفته نخواهند شد، فرمت عکس های ارسالی باید jpeg باشد، هر عکاس می تواند در هر بخش ۳ قطعه عکس ارسال کند و ارسال نیز از طریق واتس اپ با شماره ۰۹۱۲۰۰۳۲۱۲۷ و یا پست الکترونیکی paeizacademy@gmail.com امکان پذیر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در ادامه افزود: حداکثر سایز ضلع بزرگ عکسهای ارسالی باید ۳۰۰۰ پیکسل و با حداکثر حجم ۳ مگابایت باشد، عکس ها در قالب فایل ارسال و مشخصات فردی اعم از نام و نام خانوادگی، کدملی، شماره تماس، و آدرس پستی نیز ضمیمه عکسها باشد، عکس هایی که امضا یا واترمارک، لوگو، پاسپارتو، کلاژ یا هر تغییری باشند قبل از مرحله داوری حذف خواهند شد، بعد از مرحله داوری و انتخاب آثار راه یافته به نمایشگاه، چاپ اثر بر عهده عکاس می باشد که به دبیرخانه ارسال گردد، به همه آثار راه یافته به بخش نمایشگاه گواهی شرکت معتبر اعطا خواهد شد، همچنین آثار راه یافته به نمایشگاه برای فروش نیز عرضه می شود.

عباس زارع همچنین خاطرنشان کرد: در هربخش به نفرات برتر جوایز نقدی، تندیس جشنواره و لوح تقدیر اهدا خواهد شد که جایزه نفر اول مبلغ۷۰۰هزار تومان به همراه تندیس و لوح، نفر دوم مبلغ ۵۰۰هزار تومان به همراه تندیس و لوح، نفر سوم نیز مبلغ ۳۰۰هزار تومان به همراه تندیس و لوح تعلق می گیرد.

وی تقویم جشنواره را نیز به شرح مقابل اعلام کرد: آخرین مهلت ارسال آثار ۲۲ آذرماه ۹۸ ، داوری و انتخاب آثار ۲۵ آذر۹۸ ، تحویل آثار ۲۸ آذر و افتتاح نمایشگاه ۵ دی خواهد بود.

شایان ذکر است فرزانه فضلی، بابک آزادیخواه و عطیه نتاج داوران این جشنواره بوده و آرمان فتحی نیز دبیر اجرایی این جشنواره است.

همچنین علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۲۰۰۳۲۱۲۷ تماس حاصل کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.