پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران خبر داد;
قاتل خاموش ۴ نفر را به کام مرگ کشاند
علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۳ نفر در چالوس و یک نفر در آمل در یک روز به علت مسمویت با گاز منواکسید کربن جان باختند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۳ نفر در چالوس و یک نفر در آمل در یک روز به علت مسمویت با گاز منواکسید کربن جان باختند.

او با بیان اینکه گاز گرفتگی با علائمی مثل خواب آلودگی، ضعف، گرفتگی بدن، سردرد، تهوع و درد قفسه سینه همراه است، افزود: با آغاز فصل سرما و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی مسمویت با گاز منواکسید کربن هم افزایش می‌یابد.

عباسی گفت: باتوجه به این که گاز منو اکسیدکربن، بی‌رنگ و بو بوده و تنفس آن سبب  مسمومیت و مرگ افراد می‌شود، مردم باید در نصب و استفاده از وسایل گرمایشی به ویژه در فصل سرما دقت لازم را داشته باشند.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود: قراردادن انتهای دودکش در ظرف آب، اشکال در نوع اتصالات لوله‌های دودکش، نصب نشدن اصولی، بکارگیری دودکش نامناسب، مسدود بودن مسیر دودکش، رعایت نشدن قطر مناسب لوله‌های دودکش، مجهز نبودن انتهای دودکش پشت بام به کلاهک H از جمله عواملی هستند که می‌توانند سبب بازگشت گاز منواکسید کربن به داخل منزل و یا محیط سربسته شوند.

عباسی با بیان اینکه ۴۱ نفر پارسال به علت مسمومیت با گاز منواکسید کربن جان خود را از دست دادند، گفت: از تعداد فوتی‌های ناشی از مسمومیت با گاز منواکسید کربن ۳۲ نفر مرد و بقیه زن بودند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.