پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل خبر داد;
جوجه ریزی ۲۷ میلیون قطعه ای در مرغداری های آمل
سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل با بیان اینکه هر ماه یک میلیون و 200 هزار قطعه جوجه ریزی در سامانه مديريت اطلاعات صنعت طيور (سماصط) شهرستان آمل ثبت می شود، گفت: اين شهرستان دارای 364 واحد مرغداری گوشتی فعال با ظرفیت 5 میلیون و 576 هزار جوجه درهر دوره و 8 واحد جوجه‌كشی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سید حسین اسلامی با بیان اینکه هر ماه یک میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور (سماصط) شهرستان آمل ثبت می شود، گفت: این شهرستان دارای ۳۶۴ واحد مرغداری گوشتی فعال با ظرفیت ۵ میلیون و ۵۷۶ هزار جوجه درهر دوره و ۸ واحد جوجه‌کشی است.

وی با اشاره به اینکه سامانه سماصط، سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور است که با هدف مدیریت تولید در این صنعت ایجاد شد، تصریح کرد: مدیریت تولید و حفظ قیمت‌ها، تضمین سود مناسب و تولید مرغ با وزن استاندارد از مزایای این سامانه است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل تعداد جوجه ریزی واحدهای مرغداری گوشتی این شهرستان در سال گذشته را ۲۷ میلیون و ۵۸۸ هزار قطعه عنوان کرد.

وی در پایان گفت: جمع آوری، یکپارچه سازی اطلاعات و مدیریت اطلاعات واحدهای تولیدی صنعت در بخش مرغ مادر گوشتی و جوجه کشی، نظارت بر عملکرد شرکت های زنجیره تولید گوشت  مرغ و اصلاح فضای کسب و کار در صنعت طیور، مدیریت تولید، تنظیم بازار گوشت مرغ و جوجه یک روزه، ساماندهی واحدهای غیرمجاز و ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا از اهداف کلی سامانه سماصط است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.