پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

نماینده مردم قائم شهر در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد;
مخالف ۱۰۰ درصدی انتقال آب خزر هستیم/ پتانسیل بالای رسانه ها در مازندران برایم افتخار است
عبدالله رضیان نماینده مردم قائم شهر،سوادکوه جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی طی بازدید از نمایشگاه مطبوعات مازندران با حضور در غرفه سایت مازندرانه گفت: استان مازندران خود در تامین آب مورد نیاز در بخش کشاورزی و شرب با نارسایی ها و کمبودهای زیادی مواجه است که با توجه به این موضوع انتقال آب به استان دیگر جای تامل بسیار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

عبدالله رضیان نماینده مردم قائم شهر،سوادکوه جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی طی بازدید از نمایشگاه مطبوعات مازندران با حضور در غرفه سایت مازندرانه گفت: بنده خارج از محدوده نمایشگاه کمتر با مجموعه رسانه های استان مازندران آشنایی داشتم و دیدن این ظرفیت بالای مطبوعات در این مکان برایم باعث افتخار است.

وی ادامه داد: مخالف ۱۰۰ درصدی انتقال آب خزر هستیم و دلایل کارشناسی خود را بارها اعلام کردیم که سازمان محیط زیست در این خصوص دچار خطای استراتژیک شده است .

رضیان افزود: استان مازندران خود در تامین آب مورد نیاز در بخش کشاورزی و شرب با نارسایی ها و کمبودهای زیادی مواجه است که با توجه به این موضوع انتقال آب به استان دیگر جای تامل بسیار دارد.

وی تصریح کرد: اینکه ما بخواهیم آب استان دیگری را تامین کنیم بسیار خوب است اما از قدیم گفته اند چراغی که به خانه روا است بر مسجد حرام است، بنابراین ابتدا باید مشکلات آب استان مازندران را حل کنیم .

این مقام مسئول تاکید کرد: ۹۱ درصد حجم آبهای بارندگی در استان مازندران به دریا می ریزد که با کنترل مدیریت آب و احداث سد می توان این حجم را کاهش داد و آن آبی که پشت سدها جمع می شود را به استانها های دیگر انتقال داد.

نماینده مردم قائم شهر،سوادکوه جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: انتقال آب دریای خزر با نگاه دپو کردن نمک باعث شوری آب دریا و خسارت های زیست محیطی بسیار به استان می شود بنابراین ما قطعا مخالف انتقال آب خزر هستیم .

خبر: سحر صالحی

smart

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.