پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رییس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی مازندران مطرح کرد;
افزایش ۲۲ درصدی تصادفات رانندگی در ۸ ماه نخست امسال
سرهنگ مهدی باقری رییس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی مازندران در بازدید از نمایشگاه مطبوعات با حضور درغرفه مازندرانه بیان کرد: رسانه زبان گویای مردم و مسئولین می باشد و تمامی خبر ها را در کوتاه ترین زمان ممکن به سمع و نظر مردم می رساند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سرهنگ مهدی باقری رییس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی مازندران در بازدید از نمایشگاه مطبوعات با حضور درغرفه مازندرانه بیان کرد: رسانه ها زبان گویای مردم و مسئولین می باشند و تمامی خبر ها را در کوتاه ترین زمان ممکن به سمع و نظر مردم می رساند.

وی در خصوص برگزاری نمایشگاه کتاب افزود: کتاب ها دوستان خوبی هستند که متاسفانه مردم در وضعیت موجود با حضور در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با آنها بیگانه شده‌اند.

باقری ادامه داد: کتاب‌ها رفقای بی کلک هستند و امیدوارم مردم از کتابخانه‌های عمومی، خصوصی و مکان‌های مختلف کتاب تهیه کرده و مطالعه کنند تا در آینده چراغ راهشان شود.

وی اظهار داشت: یکی از بدترین شرایط و موضوعاتی که پلیس روزانه با آن مواجه می شود جریمه است و نوشتن آن برای راننده تلخ ترین لحظات یک پلیس محسوب می‌شود، اما در معابر و خیابانها بعضی از رانندگان تخلف آشکار کرده و انضباط ترافیکی را با چالش مواجه می‌کنند که پلیس برای حفظ آسایش و امنیت شهروندان مجبور به واکنش و جریمه می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد:اعمال قانون با توجه به نصب تجهیزات راهنمایی و رانندگی در شهرستان‌های مختلف استان مازندران در حال حاضر افزایش پیدا کرده است که این موضوع می تواند نقش بازدارندگی را به خوبی ایفا کند.

وی تاکید کرد: رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان باید به گونه‌ای باشد تا حقی از شهروندان با ایجاد بار ترافیکی ضایع نشود و کمتر شاهد تصادفات باشیم.

باقری ادامه داد: بیشترین تخلفات رانندگی که علت تامه تصادفات محسوب می شود، عدم توجه به جلو توسط رانندگان ، عدم رعایت حق تقدم در گردش به چپ یا راست و سرعت های غیر مجازاست که در ۸ ماهه اول سال ۹۸ در حوزه درون شهری باعث بروز حوادث شدند.

وی بیان کرد: گرانی بنزین نظر مسئولین کشوری است که رهبر انقلاب نیز این تصمیم را تایید کردند که قطعاً باید به آن تمکین کنیم چرا که حرف امام خامنه ای فصل الخطاب است و ما نیز نظامی هستیم و برای امنیت و آسایش مردم وظایفی ذاتی داریم که بایستی قدمهای کافی و وافی را در این راستا برداریم.

رییس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی مازندران مطرح کرد: رسانه ها همیار پلیسی هستند که در کورترین نقاط روستایی و شهری در حال فعالیت و تلاش هستند و به نوعی زبان گویای پلیس محسوب می شوند که در انضباط ترافیکی و کاهش تصادفات نقش به سزایی دارند.

باقری در پایان گفت: در ۸ ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد افزایش تصادف را داریم که ۶۳ درصد مربوط به عابرین پیاده می باشد، بنابراین توصیه من به همه خانواده ها با توجه به آماری که ۷۵ درصد تصادفات های عابرین افراد بالای ۵۰ سال می باشند تلاش کنند بدون همراه وارد معابر و بازارها نشوند تا شاهد بروز تصادفات دلخراش نباشیم.

خبر: سحر صالحی

smart

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.