پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

استقرار مخازن شن در بزرگراه‌ها و معابر پایتخت
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: مخازن شن مخصوص را در تمام نقاط تهران قرار داده ایم و نیروها در حالت آماده باش هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

اصغر عطایی مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: موضوع مقابله با برف و موضوع برف روبی یکی از آن موضوعاتی است که در شهرداری و حوزه معاونت خدمات شهری جز بدهیات محسوب شده و هیچ وقت غافلگیر نمی‌شویم.

وی افزود: این تازه ابتدای راه سال بارشی ما خواهد بود و امیدوار هم هستیم که سال پر بارشی را پیش رو داشته باشیم.

عطایی خاطرنشان کرد: موضوع بارش امروز به این شکل بود که در دو منطقه شمالی ما یعنی ۱ و ۳ به یکباره در پیک ترافیک بارش‌های برف شروع شد و در نیم ساعت بارش بسیار زیادی را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: در آن پیک ترافیکی صبحگاهی امکان تردد ماشین ‌ها و ادوات برف روبی فراهم نبود و فقط می‌توانستیم با پاشیدن شن مخصوص کمی مشکل را بر طرف کنیم.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: چندین نقطه‌ای که از سوی پلیس راهور هم به آن اشاره شد برف روبی شده و پاک شده است و این آمادگی را برای ادامه بارش‌ها داریم.

عطایی ادامه داد: تلاش شد تا امروز در بزرگراه‌ها مخزن شن مخصوص با رنگ زرد قرار داده شود و در آنها کیسه‌های پنج کیلویی شن وجود داشته باشد تا شهروندان از آن استفاده کنند.

وی درخصوص اینکه این مخزن‌ها در کجا قرار داده شده است گفت: این کیسه ها و مخزن‌ها تنها در جایی که نیاز به پاشیدن و احتمال وقوع برف گرفتگی داشته باشد وجود خواهد داشت تا رانندگان در صورتی که نیاز بود خودشان استفاده کنند.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران تصریح کرد: حتی بعد از بارش امروز گفتیم جاهایی هم که احتمال کمتری برای برف گرفتگی وجود دارد از این شن‌های مخصوص قرار بدهند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا هواشناسی اعلام کرده بود که چنین بارش سنگینی خواهیم داشت گفت: ما جلسات مستمری با هواشناسی دارمی و حتی به صورت ویژه وضعیت هوا را به ما اعلام می‌کنند.

عطایی گفت: ما برای این بارش هم آمادگی داشتیم و اصلا غافلگیر نشدیم و در حال حاضر هیچ نقطه‌ای که گرفتگی داشته باشد وجود ندارد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.