پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

استان‌ها ملزم به تدوین سند توسعه گردشگری شدند
مدیر‌کل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه گردشگری از ابلاغ چارچوب شرح خدمات طرح جامع گردشگری به استان‌های سراسر کشور خبر داد و گفت: با ابلاغ شرح خدمات یاد شده، استان‌ها ملزم به تدوین سند توسعه گردشگری هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

علیرضا رحیمی افزود: با توجه به اینکه دستیابی به چشم انداز، اهداف، راهبردها، برنامه‌های عملیاتی کوتاه، میان و بلند مدت توسعه گردشگری، نیازمند تهیه سند توسعه گردشگری از سوی استان‌ها بود؛ دفتر برنامه‌ریزی توسعه گردشگری به منظور دستیابی به یک الگوی واحد در تدوین این سند، بازنگری و تدوین شرح خدمات طرح جامع گردشگری استان‌ها را در دستور کار قرار داد.

مدیر‌کل دفتر برنامه‌ریزی توسعه گردشگری گفت: اطلاعات مربوط به آخرین وضعیت طرح­های جامع گردشگری استا‌ن ها گردآوری و سپس شرح خدمات طرح مورد نظر با استفاده از تجارب بین‌المللی مورد مطالعه، بررسی و تطابق قرار گرفت و چارچوب نهایی با مشارکت مشاوران صاحب صلاحیت، ذینفعان و خبرگان تنظیم و به همه استان‌ها ابلاغ شد.

رحیمی با تاکید بر اینکه تاکنون فقط برخی از استان‌ها دارای طرح جامع و برخی نیز فاقد آن بوده و یا سند آنها مربوط به سالیان قبل بوده است؛ افزود: بدین ترتیب همه استان‌های کشور بر اساس یک الگوی مشخص دارای سند توسعه گردشگری خواهند شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تمام تلاش مسئولان گردشگری بر این است که صنعت گردشگری بر اساس نقشه راه به حرکت خود ادامه دهد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.