پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آغاز طرح پایش شبانه در استان تهران/ دستگاه‌های مسؤول به محیط زیست کمک کنند
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از آغاز انجام گشت و پایش شبانه صنایع، معادن و واحدهای صنفی استان از شب گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه انجام گشت و پایش های شبانه، هم از طریق ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان های استان و هم از طریق ستاد اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران انجام می شود، افزود: هدف از انجام این گشت ها و پایش ها که تا پایان فصل سرما ادامه خواهد داشت این است که بتوانیم به کاهش آلودگی هوا و پیشگیری از افزایش الایندگی و انباشت ان خصوصا در شرایط وارونگی دماکمک کنیم.

وی افزود: در این طرح ویژه بخش های مختلف محیط زیست استان تهران  حضور خواهند داشت.

محمودی با تاکید بر اینکه در این طرح واحدهای مختلف صنعتی و خدماتی و صنفی دارای پنانسیل آلودگی هوا به طور سرزده از جانب ماموران محیط زیست بازدید و پایش می شوند، گفت: در صورت هرگونه تخلف این واحدها خصوصا در شرایطی که به لحاظ آلودگی هوا سلامت شهروندان مورد تهدید است، برخورد قانونی محیط زیست قاطعانه و حداکثری خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اقداماتی از سوی دستگاه های اجرایی استان در حال انجام است ولی کافی نیست، تصریح کرد: موضوع آلودگی هوا موضوعی است که نیازمند مشارکت جدی و همکاری همه آحاد جامعه است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان گفت: انتظار ما این است که در اجرای این طرح سایر دستگاه های مسئول هم به محیط زیست کمک کنند.

در جریان گشت و پایش محیط زیست در شب گذشته ۵ واحد اخطاریه قانونی دریافت کردند و ١٠ مورد حریق و پسماندسوزی و ضایعات سوزی اطفا شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.