پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رییس اداره بهزیستی آمل مطرح کرد;
دیدگاه مردم نسبت به کار خیر عوض شود / کودکان کار امروز می توانند نخبه های فردای کشور باشند
کبری اسفندیاریان ریاست اداره بهزیستی شهرستان آمل در حاشیه برگزاری بازارچه خیریه غذا به نفع کودکان کار در مهد و پیش دبستانی چکاوک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مازندرانه بیان کرد: کودکان کار نیاز به حمایت دارند و مهد کودک و پیش دبستانی چکاوک نیز در این امر خیرخواهانه پیشگام شده و بازارچه خیریه غذا را راه اندازی کرد تا عواید حاصل از فروش محصولات آن، به مرکز تخصصی صبح رویش برسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

کبری اسفندیاریان ریاست اداره بهزیستی شهرستان آمل در حاشیه برگزاری بازارچه خیریه غذا به نفع کودکان کار در مهد و پیش دبستانی چکاوک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مازندرانه بیان کرد: در اسفند ۹۷ تنها مرکز تخصصی آموزش کودک و خانواده (صبح رویش) در شهرستان آمل با هدف کمک به کودکان کار که باید آموزش های سبک زندگی را در خانه ببیند ولی به علت کار کردن از آن محروم هستند، تاسیس شد.

وی افزود: روزانه یک وعده غذای گرم به کودکان این مرکز داده می شود و غیر از آن کارهای فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و … زیادی برای آنها تدارک گرفته می شود تا ضعف های موجود در آموزش کودکان کار به حداقل برسد.

اسفندیاریان ادامه داد: در مرکز تخصصی صبح رویش که مدیریت آن بر عهده خانم دکتر سالاریان می باشد، خدمات روان شناختی نیز به کودکان کار و خانواده هایشان داده می شود .

وی تصریح کرد: تحویل چند نخبه ورزشی و علمی و همینطور چند قهرمان کشوری از مرکز صبح رویش به جامعه، نشانگر کارههای اصولی و بنیادین این مرکز خیریه می باشد و نشان می دهد کودکان کار چه استعداد و ذهن خلاق و پویایی دارند.

این مقام مسئول تاکید کرد: کودکان کار روزانه مثل یک خانه در مرکز صبح رویش زندگی می کنند و تمام خدماتی که بر اساس آیین نامه و دستورالعمل وجود دارد را به بهترین شکل ممکن دریافت می کنند.

اسفندیاریان گفت: این کودکان نیاز به حمایت دارند و مهد کودک و پیش دبستانی چکاوک نیز در این امر خیرخواهانه  پیشگام شده و بازارچه خیریه غذا را راه اندازی کرد تا عواید حاصل از فروش محصولات آن، به مرکز تخصصی صبح رویش برسد.

وی اظهار داشت: امروز به عنوان خریدار در این بازارچه خیریه شرکت کردم چرا که معتقدم تا وقتی بنده به عنوان مسئول آن وجدان بیدار را نداشته باشم و حمایت های لازم را از این گونه کارها انجام ندهم از بقیه مردم نباید انتظار شرکت در این کار خیر را داشته باشم.

رییس اداره بهزیستی آمل افزود: بازارچه خیریه غذا در مهد چکاوک عالی برگزار شد و دیدگاه مردم نسبت به چنین کارهایی باید عوض شود و همانطور که افراد برای حضور در کنسرت و خیلی از موارد دیگر مبالغی را صرف می کنند در اینگونه کارها نیز باید پیشگام باشند چرا که هدف، هدف خیر است و نفع آن به همان کودکی می رسد که به علت مشکلات همزمان مجبور به کار کردن و درس خواندن می باشد.

خبر: سحر صالحی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.