پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل خبر داد;
۲۶۰۰ هکتار شبدر در آمل کشت شد/ بذر کافی موجود نیست
سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت: امسال تاکنون کشت شبدر برسیم در 2 هزار و 600 هکتار از مزارع این شهرستان انجام شد و در صورت تامین بذر، هزار و 400 هکتار دیگر از مزارع آمل به کشت شبدر برسیم اخنصاص می یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

 سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت: تقویت و حاصلخیزی خاک، افزایش مواد آلی خاک کشاورزی، افزایش ازت خاک، کاهش مصرف کودهای ازته، افزایش میزان محصول برنج، کاهش آفت ساقه خوار برنج، عدم نیاز به هزینه و نیروی انسانی زیاد، عدم نیاز به آبیاری، ایجاد اشتغال و افزایش درآمد کشاورزی، جلوگیری از بیکاری فصلی روستائیان، تولید علوفه با ارزش غذایی برابر یونجه، افزایش تولید دامی، استفاده بهینه از اراضی شالیکاری، عدم نیاز به عملیات تهیه زمین و افزایش تولید از جمله فواید و مزایای کشت شبدر برسیم در زمین های شالیزاری است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل با بیان اینکه امسال تاکنون کشت شبدر برسیم در ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان انجام شد، افزود: در صورت تامین بذر، امسال چهار هزار هکتار از مزارع شهرستان آمل به کشت شبدر برسیم اخنصاص می یابد.

وی با اشاره به توزیع ۷۸ تن بذر شبدر برسیم بین کشاورزان آملی، خاطرنشان کرد: انجام کشت دوم راهکاری مناسب برای افزایش تولید محصول، کاهش مصرف سموم و کودهای شیمیایی و افزایش درآمد روستاییان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل ادامه داد: برای افزایش بهره‌وری و فراگیری نحوه صحیح تولید محصولات زراعی و باغی در مراحل کاشت، داشت و برداشت، کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی ترویجی و توصیه‌های فنی از سوی کارشناسان جهاد کشاورزی این شهرستان به بهره‎برداران انجام می‌شود.

اسلامی اضافه کرد: این گیاه از انواع علوفه مرغوب است که می توان آن را به صورت چرای مستقیم، تهیه علوفه سبز یا خشک، سیلو، کشت مخلوط و تهیه مراتع غنی و اصلاح خاک در دام مورد استفاده قرار داد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.