پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بخشدار دشت سر شهرستان آمل مطرح کرد;
حفظ، باز زنده سازی و معرفی فرهنگ بومی و محلی وظیفه ذاتی و خویشکاری ما می باشد
علی فرشید فر بخشدار دشت سر شهرستان آمل گفت: بخشداری دشت سر آمل، مراسمی که تلفیقی از 3 مناسبت تیر ماه 13 شو، روز مازندران و آغاز ولایت امام زمان (عج) بود، را در تالار پانیذ روستای فیروزکلا برگزار کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

علی فرشید فر بخشدار دشت سر شهرستان آمل در خصوص برنامه تیر ماه ۱۳ شو که شب گذشته در تالار پانیذ روستای فیروز کلا برگزار شد، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مازندرانه بیان کرد: این مراسم شاد و مفرح تلفیقی از ۳ مناسبت  تیر ماه ۱۳ شو، روز مازندران و آغاز ولایت امام زمان (عج) بود.

وی افزود: در این مراسم مسئولان، هنرمندان، نقالان، ورزشکاران و همچنین اصحاب رسانه و مردم حضوری چشمگیر و فوق العاده داشتند و با حضورشان زینت بخش محفل امشب شدند.

فرشید فر ادامه داد: در ورودی این مراسم بازارچه صنایع دستی، محصولات بومی محلی و محصولات جنگلی که از دست آوردهای هنرمندان همین منطقه می باشد برپا کردیم و مورد استقبال مردم نیز قرار گرفت.

وی تصریح کرد: شاهد حضور شاعران فوق العاده ای در این مراسم جذاب و مهیج بودیم، که خود مالف کتابهای داستانی و اشعار می باشند.

این مقام مسئول تاکید کرد: بخش نقالی از مهیج ترین برنامه های امشب بود و تعداد زیادی از افراد حاضر در مراسم، نقالی را فقط از تلویزیون و رسانه ملی دنبال کرده بودند که دیدن نزدیک این اجرا برایشان لذت بخش بود.

فرشید فر گفت: حفظ، بازنگری و زنده نگه داشتن فرهنگ بومی و محلی هر منطقه وظیفه ما می باشد و باید این موضوع بسیار مهم را با حساسیت دنبال کنیم .

وی اظهار کرد: وظیفه هر انسانی که در جامعه زندگی می کند، است تا نسبت به فرهنگ، آداب و رسوم و باورهای خود تعصب داشته باشد و بتواند به خوبی آنها را به نسل آینده انتقال دهد.

بخشدار دشت سر ادامه داد: خیلی از آداب و رسوم برای ما حکم نوستالژی پیدا کرده است، ولی جوانان و نسل جدید ما شاید اطلاعی از آنها نداشته باشند و این وظیفه ما است تا انتقال دهنده این مراسمات باشیم.

گفتنی است هزینه ها و اجرای این مراسم از تدارکات گرفته تا پذیرایی، لوازم صوتی و تصویری، تهیه مواد اولیه برای پخت نان،شاعران، نوازندگان ، نقال و … را بخشداری دشت سر انجام داده است.

خبر: سحر صالحی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.