پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر مدرسه با نيازهاي ويژه صديقه طاهره شهرستان آمل مطرح کرد;
مشکلات مالی زیاد و عدم وجود معلمان متخصص بزرگترین ضعف ما می باشد
هانیه سادات سیدیان مدیر مدرسه با نيازهاي ويژه صديقه طاهره شهرستان آمل گفت: این مدرسه به خاطر استثتایی بودن هم زیر نظر اداره آموزش و پرورش آمل می باشد و هم استان مازندران و همین موضوع به جای اینکه کمک کار ما باشد سبب شده خیلی ضرر کنیم چرا که از هر 2 طرف مانده ایم و بودجه معقولی برایمان در نظر گرفته نمی شود در حالی که این مدرسه یک مدرسه با نیازهای ویژه می باشد و به صورت شبانه روزی کار می کند در سال گذشته فقط و فقط 20 میلیون تومان بودجه دریافت کرد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه به مناسبت  روز دانش آموز به مدرسه با نیازهای ویژه صدیقه طاهره شهرستان آمل رفت و گفتگوی جالبی با مدیر این مدرسه انجام داد.

هانیه سادات سیدیان مدیر مدرسه با نیازهای ویژه صدیقه طاهره شهرستان آمل گفت: بچه ها چندین سال در امتحانات تئوری رتبه های خوبی کسب کرده ولی در امتحانات عملی به خاطر عدم توجیه مناسب، نتایج مناسبی نمی گرفتند تا آنکه نازنین اسد زاده برای اولین بار هم ردیف با بچه های عادی، توانست در رشته نقاشی ایرانی رتبه اول را کسب کند.

وی ادامه داد: در گذشته تعداد ناشنوایان این مدرسه خیلی زیاد بود ولی خداروشکر هر چه زمان میگذرد این آمار کمتر می شود که امیدوار کننده است، ولی متاسفانه تعداد کم توانا ها در حال افزایش است که این موضوع زیاد خوشایند نیست.

سیدیان از مشکلات و کمبودهای مدرسه صدیقه طاهره بیان کرد: این مدرسه به خاطر استثتایی بودن هم زیر نظر اداره آموزش و پرورش آمل می باشد و هم استان مازندران و همین موضوع به جای اینکه کمک کار ما باشد سبب شده خیلی ضرر کنیم چرا که از هر ۲ طرف مانده ایم و بودجه معقولی برایمان در نظر گرفته نمی شود در حالی که این مدرسه یک مدرسه با نیازهای ویژه می باشد و به صورت شبانه روزی کار می کند در سال گذشته فقط و فقط ۲۰ میلیون تومان بودجه دریافت کرد .

وی افزود: این در حالی می باشد که به حساب هنرستانهای دیگر بودجه های چند ده میلیونی واریز می شود ولی برایمان چنین موضوعی وجود ندارد و با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنیم .

این مقام مسئول ادامه داد: با وجود این وضعیت فقط خیرین هستند که با کمک های خود ما را یاری می کنند و برخی نیازهای ما را برطرف می کنند.

سیدیان تصریح کرد: تمام دانش آموزان به صورت رایگان در این مدرسه تحصیل می کنند و از دیگر مشکلات این مدرسه بازنشستگی ۱۲ مدرس این مرکز علمی و آمدن همکاران جدید از مدارس عادی به علت کمبود نیرو می باشد.

وی افزود: همکاران جدید تا با دانش آموزان وفق پیدا کنند مدتی زمان میبرد چون از مدارس عادی وارد این مدرسه شده اند و طبیعتا این موضوع در کیفیت تدریس آنها به صورت مستقیم تاثیرگزار است و به همین خاطر از استان درخواست مدرس کردیم تا برای معلمان جدیدی چندین جلسه کلاسهای توجیهی برگزار کند تا این زمان به حداقل برسد.

خبر: سحر صالحی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.