پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رد طرح رفع انحصار از زبان انگلیسی در کمیسیون آموزش مجلس
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از رد طرح رفع انحصار زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سیدحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی در تشریح جزئیات نشست جلسه عصر امروز (دوشنبه ۱۳ آبان) این کمیسیون گفت: دستورکار نخست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی طرح رفع انحصار زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور در دستور کار کمیسیون بود که با اکثریت آرا این طرح رد شد.

وی افزود: طرح الزام دولت به تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی و دانشگاه‌ها که کلیات آن در صحن علنی امروز مجلس به تصویب رسید برای اعمال پیشنهادات در دستور کار مجلس قرار گرفت که بر این اساس مهلتی سه ماهه به دولت برای تدوین آیین نامه اجرایی اعطا شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: علاوه بر وزارتخانه‌های «آموزش و پرورش»، «علوم، تحقیقات و فناروی» و «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» تمامی مراکز آموزشی و مؤسسات علمی هم مکلف به تعیین این سر فصل‌‎ها شوند. همچنین اسناد لانه جاسوسی برای تدوین سرفصل‌های متون درسی در اولویت قرار داشته باشد.

وی افزود: طرح «الزام دولت به حمایت از مراکز علمی ـ تحقیقاتی ضد استکباری» نیز با طرح «الزام دولت به حمایت همه جانبه از افراد و مؤسسات ایرانی که از اقدامات آمریکا متضرر شدند» ادغام شد و این طرح به تصویب رسید.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.