پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

ابلاغ ۷۰درصد اخطاریه های قضائی الکترونیکی است
رئیس سابق محاکم تهران گفت: اکنون ۷۰درصد اخطاریه های قضائی در تهران الکترونیکی ابلاغ می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مراسم تودیع و معارفه رئیس کل محاکم تهران با حضور مدیرکل دادگستری استان تهران و برخی از مسؤولان شهری، استانی و انتظامی آغاز شد.

پیش از این عباس پوریانی رییس کل محاکم استان تهران بود.

عباس پوریانی در مراسم تودیع خود به عنوان رئیس محاکم تهران گفت: حدود ۵سال از فعالیتم در این سمت می گذرد و انچه میماند عمل افراد است و براین اساس باید اقداماتی را اشاره کنم.

رئیس سابق دادگاههای عمومی و انقلاب تهران افزود: تهران برخلاف تصور دیگران که فکر میکنند تهران جایی است که مشکلاتی ندارد اما مشکلات در اینجا بیش از سایرین است و فقیرترین استان است.

وی ادامه داد علی رغم کاستی ها سعی کردیم شرمنده مردم و مسولان نباشیم درحالیکه همچنان کمبود کادر قضائی وجود دارد.

وی با اشاره به فعالیت ۳۵۹ شعبه فعال در تهران گفت:  در تهران بشدت با کمبود کادر قصایی مواجهیم و اگر فکری بحالش نشود مشکلات بیشتر می شود و اگر می خواهیم اطاله دادرسی از بین برود باید به شآن تهران توجه کرد چون  تهران نماد کشور است و مشکلات ان به سراسر کشور پخش می شود.

پوریانی گفت: سعی شده ظرفیتهای خوبی ایجاد و افراد را شناسایی کنیم و از سال ۹۴ که امده ام تمام کارها سعی شده برنامه محور باشد البته در جاهایی به دلیل مشکلات از برنامه عقب افتادیم اما در بازدیدهای دوره ای که حدود ۳۰ مورد داشتیم در مجتمع های قضایی با صبر به حرف مردم گوش می دادیم چراکه ملاک ما مردم بودند.

وی تصریح کرد: در بحث مبارزه با فساد باید همه جدی باشند و اگر می خواهیم روزنه فساد را از بین ببریم باید به خواسته های کارمندان توجه شود.

پوریانی گفت: درب اتاق من به روی مردم باز بود و به حرف همه گوش داده و به ان ورود می کردم و خدا را شاکرم از اعتمادی که همکاران قضایی نسبت به عملکرد من داشتند.

وی ادامه داد: پیشگیری از وقوع جرم موضوع مهمی است و خود نوعی مبارزه با فساد است و اگر به آن توجه نشود در مبارزه با فساد موفق نخواهیم بود.

رئیس کل سابق دادگاههای عمومی و انقلاب تهران گفت: اگر میخواهیم از قضات و کارکنان صیانت کنیم باید خواسته های انها را تامین و قدری جرات به خرج بدهیم.

وی افزود: در اداره اخطاریه حدود ۷۶ درصد ابلاغ ها الکترونیکی شده و برخی بخشها تا ۹۰ درصد شده است.

پوریانی با اشاره وضعیت نامناسب تجهیزات در گذشته گفت: اکنون این مشکلات رفع و فقط کمبود نیرو داریم.

وی گفت: در بحث تامین درآمدهای قوه قضائیه، در حال حاضر  ۴۰درصد را محاکم تهران تامین می کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.