پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

در نظارت بر قضات هیچ اغماضی نخواهیم کرد
رئیس جدید دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران گفت: در نظارت بر قضات هیچ اغماضی نخواهیم کرد و کمبود نیرو ما را از حذف عناصر مضر باز نمی‌دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

یحیی جعفری به عنوان رئیس کل جدید دادگاههای عمومی و انقلاب تهران در مراسم معارفه خود گفت: در هر انتصاب جدیدی تغییرات و تحول وجود دارد و باید در این تحولات ضعفهای احتمالی رفع شود.

وی افزود: بیش از ۱۲ سال در امور نظارتی مدیران استانی فعالیت داشتم در هرجا مدیر کارآمد قضایی را داشته ایم شرایط قضایی روان بوده است و یک مدیر باید اولا تعهدات رفتاری و التزام به احکام و ولایت داشته، علم، دیدگاه نظارتی و توان اجرایی داشته باشد.

جعفری افزود: تحول پذیری یکی از اوصاف مدیر کارامد است و باید اعتقاد به مشورت داشته و آسیب شناسی داشته باشد.

وی گفت: قضاوت منصب است نه شغل و صرف توانایی انجام امور کفایت نمی کند.

رئیس جدید دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران افزود: متاسفانه به میزان مطالبه گری که از قضات می شود به حقوق آنها توجه نمی شود.

جعفری ادامه داد: در بحث آسیب شناسی مطالعاتی شده ولی باید بسترهای اسیب زا شناسایی شود و مبارزه جدی با فساد درون سازمانی و برون سازمانی اهمیت دارد و در زمینه نظارت علاوه بر تذکر هیچ اغماضی نخواهیم کرد تا زیبنده دادگستری پایتخت باشد و الگو شود.

وی افزود: کمبود نیرو ما را از حذف عناصر مضر باز نمی دارد و با این نظارت‌هاست که باعث شناسایی قضات شایسته خواهد شد.

رئیس جدید دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران بر تکریم ارباب رجوع تاکید کرد و گفت: گله مندی عموم از نحوه برخورد پرسنل قضائی است که با رعایت دستورالعمل حفظ کرامت ارباب رجوع بهبود می یابد.

وی ادامه داد: رسیدگی سریع به پرونده های مسن جز اهداف و اقدامات خواهد بود و همچنین  مشکلات در احکام مدنی داریم که با دستورالعمل جدید به نتیجه مطلوب خواهیم رسید.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.