پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

پیش بینی انجام ۱۰۰ هزار تعویض مفصل درسال
دبیر انجمن جراحان ارتوپدی ایران با اشاره به اینکه میانگین سنی جمعیت ایران رو به سالمندی است، گفت: در سال‌های آینده، سالانه بیش از ۱۰۰ هزار مورد تعویض مفصل زانو در کشور انجام می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محمد جواد مرتضوی، دبیر انجمن جراحان ارتوپدی ایران  اظهار داشت: در  بیست و هفتمین کنگره بین‌المللی ارتوپدی ایرانهمزمان با گردهمایی بزرگ ارتوپیست‌های کشور، قسمت دوم راهنمایی بالینی تعویض مفصل به تصویب می‌رسد و این مسئله سبب خواهد شد که همه پزشکان ارتوپد با استفاده از این گایدلاین بتوانند به روزترین خدمات را ارائه داده و صرفه‌جویی اقتصادی نیز انجام گیرد.

وی بیان داشت: سالانه حدود ۵۰ هزار مورد تعویض مفصل در کشور انجام می‌گیرد و با توجه به اینکه جمعیت ایران رو به سالمندی است، پیش‌بینی می‌شود این رقم به سالانه ۱۰۰ هزار مورد هم برسد و در کشور آلمان که جمعیت مشابهی ایران دارد، آمار تعویض مفصل زانو به حدود ۱۰۰ هزار مورد رسیده است.

دبیر انجمن جراحان ارتوپدی ایران تاکید کرد: در صورتی که عمل نخست تعویض مفصل به نحو احسن و به خوبی انجام گیرد، در ۹۰ درصد افراد عمر پروتز و کیفیت آن ۱۰ تا ۲۰ سال خواهد بود.

مرتضوی گفت: در صورتی که جراحی نخست به درستی انجام نگیرد، این مسئله می‌تواند عوارض جبران ناپذیر برای بیمار و افزایش بار اقتصادی را در این حوزه به همراه داشته باشد.

وی افزود: در صورتی که عمل نخست تعویض مفصل به خوبی انجام نگیرد، هزینه عمل جراحی مجدد ۴ برابر هزینه عمل نخست بوده و در صورتی که مفصل مصنوعی نیز دچار عفونت شود جراحی مجدد هزینه‌ای حدود ۱۰ تا ۱۵ برابر بار نخست می‌شود؛ بنابراین استفاده از راهنمای بالینی در کمک به پزشکان جهت انجام بهتر این عمل جراحی بسیار حائز اهمیت است.

 بیست و هفتمین کنگره بین‌المللی ارتوپدی ایران از امروز آغاز شده و تا ۱۷ آبان با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته به صورت بین‌المللی در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.