پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

۳۰ درصد ایرانی‌ها دچار بیماری‌های گوارش و کبد هستند
رئیس نوزدهمین کنگره بین المللی بیماری‌های گوارش و کبد، گفت: نزدیک ۳۰ درصد مردم ایران دچار بیماری‌های گوارش و کبد هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

رضا ملک زاده رئیس نوزدهمین کنگره بین‌المللی گوارش و کبد ایران در نشست خبری با اشاره به اینکه یکی از شایع‌‌ترین بیماری ها در کشور، بیماری‌های گوارش و کبد هستند،گفت: نزدیک ۳۰درصد مردم ایران دچار درجاتی از بیماری گوارش و کبد بوده؛ ضمن اینکه باید گفت از زمان شروع این بیماری تا نشان دادن عوارض آن ممکن است ۲۰تا۳۰طول بکشد و بیماری خاموش است.

وی با بیان اینکه ۵۰درصد علل علل مرگ های زود رس در ایران سکته‌های قلبی و مغزی است، بیان داشت: اکثر  این بیماران دچار کبد چرب نیز هستند و اگر بتوانیم کبد چرب را مراقبت و کنترل کنیم، آمار سکته‌ها را نیز می‌توانیم کم کنیم.

فوق تخصص گوارش و کبد با بیان اینکه ۲۰ درصد مردم ایران از بیماری ریفلاکس رنج می برند، افزود: موضوع دیجیتال هلث یکی از موارد مهمی است که در کنگره نوزدهم گوارش و کبد  مورد بحث قرار می‌گیرد.

ملک زاده با اشاره به بیماری آی بی دی یا بیماری مزمن التهابی روده، خاطرنشان کرد مهمترین عوامل ایجاد این بیماری اسهال خونی مزمن است و بیماری است که مادام العمر بوده و همیشه باید بیمار دارو مصرف کند.

رئیس نوزدهمین کنگره بین‌المللی بیماری های گوارش و کبد ایران با اشاره به پیشرفت‌های ایران در زمینه تولید داروهای مربوط به بیماری‌های گوارش و کبد، افزود تمام داروهای موجود در دنیا که برای درمان بیماری‌های گوارش و التهاب روده مصرف می‌شود، در ایران تولید با کیفیت عالی و قیمت مناسب  عرضه می‌شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.