پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تحقق شعار تهران شهری برای همه ارکان و قواعد خاصی را می‌طلبد
معاون اجتماعی شهرداری تهران، گفت: نمی‌توان به زیست کودکان، زنان و سالمندان بی توجه باشیم اما ادعای آن را داشته باشیم که تهران شهری برای همه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران صبح امروز در نشستی تخصصی در حاشیه مراسم اعطای جایزه خشت طلایی تهران که در برج میلاد برگزار شد، گفت: شهرهای تاب آور و زیست پذیر برای همه امروز به موضوع مهمی در حوزه مسائل شهری تبدیل شده است.

جوادی یگانه ادامه داد: امروز همه ما در کلانشهر تهران گرد هم آمده‌ایم تا با تاکید بر فراگیری و تاب‌آوری شهر تهران فردای خوبی برای تهران رقم بزنیم.

وی افزود: ساخت زمینه‌های لازم برای گفت وگو و استفاده از ظرفیت‌های شهرهای دنیا برای توسعه فرهنگی شهرها موضوعی است که به دنبال آن هستیم.

معاون اجتماعی شهرداری تهران، گفت: شهروند همواره مهمترین رکن شهر تهران بوده است زیرا ساختمان‌ها باعث مباهات نبوده بلکه آن چیزی که مهم است حضور شهروندان است.

وی ادامه داد: تهران براساس نیازهای و قواعد و ارزش‌هایی بنا شده است که در خود خاطراتی نظیر انقلاب مشروطه و سال‌های دفاع مقدس را در خود داشته است.

جوادی یگانه افزود: تلاش ما ساخت شهری با مشارکت همه شهروندان است و این مهم محقق نمی‌شود بجز با مشارکت همه شهروندان.

معاون اجتماعی شهرداری تهران، گفت: نمی‌توان به زیست کودکان، زنان و سالمندان بی‌توجه باشیم اما ادعای آن را داشته باشیم که تهران شهری برای همه است.

وی خاطرنشان کرد: نمی‌شود برای مردم این شهر تصمیم گرفت اما پای میز تصمیم‌گیری نماینده پیک‌های موتوری، دستفروشان، تاکسی‌های اینترنتی و غیره وجود نداشته باشند.

جوادی یگانه گفت: تاکید ما تبادل اطلاعات با دیگر کلانشهرهای دنیا است و در این مسیر مدل‌های موفق را به خدمت می‌گیریم برای مثال پروسه شهر دوستدار کودک را از یک شهر دیگر وام گرفتیم.

وی ادامه داد: تهران با شعار شهری برای همه در تلاش است تا احساس تعلق را در همه شهروندان خود بیدار کند و این مهم محقق نمی‌شود بجز اینکه در تصمیم‌گیری‌هایمان همه اقشار نقش داشته باشند.

معاون اجتماعی شهرداری تهران افزود: امروز در تلاشیم تا تهران به پشتوانه تاریخی خود شهری باشد که تک تک خشت‌هایش متعلق به مردم تهران باشد و مردم تهران را متعلق به خود بدانند.

جوادی یگانه تصریح کرد: تهران باید شهری زیست پذیر، تاب‌آوری و هوشمند برای شهروندان خود باشد تا کیفیت زیست آنها بالا برود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.