پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اندازه گیری فشار خون و قندخون ۱۸۱ هزار مسافر نوروزی
معاون دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر، از اندازه گیری قند خون و فشارخون ۱۸۱ هزار نفر از مسافران نوروزی در چادرهای سلامت هلال احمر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

امیر للـه گانی با اعلام اینکه قریب ۴۲۳ هزار مسافر از خدمات فرهنگی، آموزشی و سلامت گفت: طبق آمارهای اعلام شده بیشرین خدماتی که جوانان هلال احمر ارائه کرده اند، خدمات سلامت یعنی انجام تست قند و فشار خون بوده است که ۱۸۱ هزار مسافر طی ۱۰ روز گذشته از این خدمت ارزشمند بهره مند شدند.

وی با اعلام اینکه طی ۱۰ روز پس از اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی، ۲ میلیون و ۲۱۴ هزارو ۹۲۹ نفر از هموطنان به پست های امدادی سازمان جوانان مراجعه کرده اند؛ گفت: ۲ میلیون ۶۸ هزار نفر در پایگاه های ثابت و ۱۴۶ هزارو ۳۲۷ هزار نفر در پایگاه های سیار در جاده های سراسر کشور خدمات لازم را دریافت کرده اند.

معاون دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر با تاکید بر اینکه تا به حال ۴۲۲ هزار و ۶۳۱ مسافر خدمات مختلف فرهنگی، آموزشی و سلامت را از سوی جوانان هلال احمر دریافت کردند که در این میان خدمات سلامت از جمله تست قند خون و فشار خون بیشترین مراجعه کننده را داشته است؛ افزود: ۱۸۱ هزارو ۱۳۱ نفر از مسافران تا دهمین روز از اجرای طرح ایمنی و سلامت برای بهره مندی از این خدمت به چادرهای هلال احمر آمده اند.

وی اظهار داشت: همچنین در طی این ده روز ۱۰۴هزار و ۸۹۶ مسافر برای اقامه نماز به خیمه های نمازی که توسط جوانان هلال احمری بر پا شده بود، مراجعه کردند. علاوه بر ۱۳۶ هزارو ۶۰۴ کودک از فضای های دوستدار کودک در چادر های هلال احمر استقبال کردند.

للـه گانی تصریح کرد: بنا بر آمار روزانه این طرح ۲۰ هزار و ۶۲۷ از خیمه های نماز  و ۲۸ هزارو ۲۶۲ نفر از فضای دوستدار کودک مسافر در روز دهم فروردین  بهره مند شدند.

وی در ادامه به اقلام توزیع شده تا دهمین روز از اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی اشاره کرد و گفت: تا کنون ۲ میلیون و ۷۶۷ هزارو ۴۷۷ مورد بروشور، نقشه امدادی، کتاب و سی دی آموزشی برای فرهنگ سازی سفری سالم میان مسافرین نوروزی توزیع شده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.