پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدير واحد طراحي فني و نظارت مجموعه شهرداري آمل بیان کرد;
نهضت آسفالت و زیباآرایی شهری اولویت های ستاره دار واحد فنی شهرداری آمل می باشد
محمد سالار مدير واحد طراحي فني و نظارت مجموعه شهرداري آمل در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مازندرانه گفت: اولویت اصلی واحد طراحي فني و نظارت مجموعه شهرداري آمل در سال جاری ادامه نهضت آسفالت در مسیرهای اصلی و کوچه های فرعی و نیز تکمیل برخی طرح های درحال اجرا برای زیبا آرایی شهری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محمد سالار متولد ۱۳۶۳ دارای مدرک مهندسی عمران_عمران و کارشناسی ارشد رشته راه ترابری است.

وی از سال ۸۹ در سازمان عمران به مدت ۵سال به عنوان کارشناس در قسمت زیر سازی آسفالت بود و در سال ۹۴ در واحد طراحی و نظارت مسئولیت داشت و اکنون به مدت ۲ ماه سِمت مسئولیت طراحی و نظارت این مجموعه را بر عهده گرفت.

وی در گفت و گو با خبرنگار مازندرانه گفت: اولویت اصلی واحد طراحی فنی و نظارت مجموعه شهرداری آمل در سال جاری ادامه نهضت آسفالت در مسیرهای اصلی و کوچه های فرعی و نیز تکمیل برخی طرح های درحال اجرا برای زیبا آرایی شهری است.

سالار در ادامه افزود: اجرای طرح نهضت آسفالت شهرآمل از حدود ۲ماه گذشته با اهتمام جدی و پشتیبانی خوب اعضای شورای اسلامی شهر و سرپرست شهردار آمل، فعالیت خود را در سطح خیابان های اصلی و کوچه های سطح شهر شروع کرده و تاکنون۳۰ درصد از تعهدات پیش بینی شده امسال را انجام داده است.

وی ادامه داد: اجرای طرح نهضت آسفالت در ۴بخش منطقه یک و منطقه ۲ ،و نیز برداشت آسفالت با آسفالت تراش در خیابان های اصلی شهرکه نیاز به روکش کامل آسفالت دارد و یک اکیب آسفالت دستی هم که کوچه هایی با مساحت کمتر ازهزار متر می باشد در حال انجام است.

مدیر واحد طراحی فنی و نظارت مجموعه شهرداری آمل همچنین از پیگیری های جدی اعضای شورای اسلامی شهر، شهرداری ومدیران شهرستان درخصوص اختصاص پیدا کردن بخش قابل توجهی از قیر رایگان برای مناطق فرسوده وکمترتوسعه یافته شهری آمل قدردانی کرد وگفت: با تامین شدن سهم قابل توجهی از قیر رایگان به شهرداری آمل، واحد طراحی فنی و نظارت مجموعه شهرداری آمل با اولویت بندی و هدف گذاری که داشته، توانسته بافت های فرسوده شهری در منطقه پایین بازار، خیابان شهید بهشتی چاکسر و در منطقه اسپیاری را به طور کامل روکش آسفالت ونوسازی کند که این اقدام شهرداری باعث خوشحالی و رضایت خاطر ساکنان این مناطق نیز شده بود.

وی در ادامه افزود: هر چند در سال گذشته با توجه به نوسانات ارزی در کشور قیمت قیر متاثر از آن بود، بعد از بستن قرارداد انجام آسفالت با پیمانکاران که شهرداری هم متضرر از افزایش قیمت ناگهانی از سوی پیمانکاران نشود، با اقدام خوب کارشناسان حوزه واحد طراحی فنی ونظارت شهرداری، برای پروژه های شهرداری تعدیل در نظر گرفته شده تا اگر نوسانات قیمت قیر ایجاد شد، با مشکل فسخ قرارداد پیمانکار یا ضرر به شهرداری مواجه نشویم.

مدیر واحد طراحی فنی و نظارت مجموعه شهرداری آمل در بخش دیگری از این گفت و گو به برنامه های این واحد در خصوص طرح هایی برای زیباآرایی وزیباسازی شهری نیز گفت: یکی از این طرح ها همسان سازی تابلوهای شهری در خیابان های ۱۷شهریور، خیابان فرهنگ و سبزه میدان بوده که با همراهی و همکاری خوب مالکان مغازه ها ، یکسان سازی خوبی در زیباسازی تابلوهای مغازه ها شده، و تصاویرهای غیر متعارف بصری نیز جمع اوری شد.

وی افزود : ادامه این طرح اکنون در مسیر دم پل درحال اجرا است که به دلیل ترافیک و ترددهای زیاد در روزها، از اوایل مهرماه از سر گرفته خواهد شد.

سالار در خصوص اجرای سنگ فرش در پیاده روها نیز گفت : سنگ فرش در سطح پیاده روها با هدف زیباسازی چهره شهری ونیز تردد بهتر برای شهروندان در مسیر پیاده روها از ‌پل سوم تا سینما بهمن و میدان ۷ تیر، به پایان رسیده و مسیر باقیمانده آن تا پل سوم درحال انجام است.

وی اظهارکرد: بعد از تکمیل طرح سنگ فرش شدن پیاده روها و برای زیبایی بیشتر آن درشب نورپردازی پیاده روها با استفاده از چراغ های پایه کوتاه ۳متری (دکوراتیو) اجرا خواهد شد.

سالار ادامه داد: همچنین ترمیم و کاشی کاری آب نما میدان ۱۷شهریور و پارک شهر با همکاری واحد زیباسازی شهرداری در دست اقدام است که با تکمیل آن چهره این دو مجموعه شهری زیبا و جالب توجه خواهد شد.

وی در خصوص اجرای رنگ سنگ جدول های سطح شهر نیز افزود: رنگ آمیزی سنگ های جدول بلوارهای خیابان شهید بهشتی ، مدرس، امین طبرسی، جانبازان ، آیت میرزا هاشم آملی و پاسداران مطابق با اصول و ضوابط رنگ آمیزی شریانهای اصلی و فرعی به طور کامل انجام شده و مسیرهای باقی مانده نیز درروزهای آینده اجرا خواهد شد.

مدیر واحد طراحی فنی و نظارت مجموعه شهرداری آمل در پایان با اشاره به اینکه در دو ماه گذشته توسط واحد طراحی فنی و نظارت مجموعه شهرداری آمل تلاش شده تا با بهره گیری از توان متخصصان این واحد ونیز همکاران سایر واحدها بهترین طرح ها و برنامه های در راستای اجرایی شدن طرح های مهم زیربنایی و تحول آفرین شهری برای رفاه حال بیشتر شهروندان اجرایی شود، یادآورشد: برای تحقق واجرایی شدن طرح ها این واحد نیازمند حمایت وپشتیبانی همه ادارات ونهادهای شهری که مرتبط با حوزه های خدمات شهری به شهروندان هستیم و درعین حال امیدوارم که با همت وهمراهی اعضای شورای اسلامی شهر ومدیران واحدهای مختلف شهرداری شاهد تحولات در امرآبادانی و سیمای شهری باشیم.

خبر :سحر صالحی

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.