پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مداح هئیت مکتب الزهرا و طایفه ایرایی شهرستان آمل گفت;
نوکری مستمع و تمیز کردن دستگاه امام حسین(ع) افتخار بزرگی است
پیمان کشوری مداح هئیت مکتب الزهرا و طایفه ایرایی شهرستان آمل گفت: با وجود مداحی های جدید جوان ها برای حضور در مراسمات اباعبدالله الحسین (ع) ذوق و شوق بیشتری دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

پیمان کشوری مداح هئیت مکتب الزهرا و طایفه ایرایی در گفت و گوی با خبرنگار مازندرانه گفت: مدت ۱۷سال است نوکری امام حسین علیه السلام را می کنم،از سن نوجوانی صدای خوبی داشتم و با اصرار خانواده مداحی را شروع کردم و برای اولین بار در تکیه ایرایی کار مداحی را شروع کردم.

وی از سبک های جدید مداحی که باعث شور و اشتیاق جوانان به حضور در مراسمات محرم می شود گفت: با وجود مداحی های جدید جوان ها برای حضور در مراسمات اباعبدالله الحسین ذوق و شوق بیشتری دارند.

مداح اهل بیت خاطر نشان کرد: غیر از ۱۰ شب محرم که در طائفه ایرائی مداحی میکنم، در طول سال شب های چهارشنبه در مسجد علامه حسن زاده آملی، هئیت مکتب الزهرا که قدمت قدیمی دارد؛ به همراه حاج یونس محسن پور مداحی میکنم.

وی در خصوص هیئت‌داری گفت : احترام به مستمع و تمیز کردن دستگاه امام حسین(ع) جزئی از کار نوکر امام حسین(ع) به‌حساب می‌آید.

وی در پایان گفت: نوکری یعنی هرکاری در توان داشته باشید به شایسته‌ترین شکل انجام دهید. اگر دیگران در این راستا شایسته‌ترین عملکرد را داشته باشند جلوتر از شما حرکت‌کرده‌اند و توفیق نصیب‌شان شده و شما باید به حال آن‌ها غبطه بخورید.

خبر: سحر صالحی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.