پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

زائر پیاده کربلا معلی مطرح کرد;
بزرگترین آمال و آرزوی من در این سفر ظهور مهدی موعود(عج) است/پیاده روی اربعین میتواند اسارت حضرت زینب(س) را تداعی کند
جعفر خسروی زائر پیاده فریدونکناری که در راه سفر به کربلا با پای پیاده است، در گفتگویی کوتاه با خبرنگار مازندرانه بیان کرد: نیت کرده بودم با پای پیاده از شهرم به زیارت ابا عبدالله الحسین بروم تا اسارت حضرت زینب(س) را درک کنم .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

با توجه به فرا رسیدن ماه محرم، عاشقان و محبان اهل بیت(ع) اندک اندک روانه حرم مطهر اباعبدالله الحسین (ع) می شوند و در این میان مردی که عشق به اهل بیت را دل دارد، خانه و کاشانه را رها کرده و با پای پیاده قدم در راه عاشقی حسین (ع) گذاشته است.

او سفر خود را از مزار سردار شهید حاج حسین بصیر در فریدونکنار به مقصد بین الحرمین آغاز کرده است تا با هر قدم از این راه، اسارت حضرت زینب (س) را درک کند و ارادت خود را به مولایش نشان دهد.

او در ابتدای راه خود به منزل جانباز مدافع حرم زین العابدین محمدی رفت تا با دعای خیر یکی از مریدان واقعی اهل بیت، سفر معنوی خود را آغاز کند.

در همین راستا خبرنگار مازندرانه گفت و گویی کوتاه با جعفر خسروی داشته است که آن را می خوانیم.

جعفر خسروی، رئیس دفتر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس شهرستان فریدونکنار با ۴۸ سال سن، برای دومین بار از مزار سردار شهید حاج حسین بصیر سفر خود را به سمت کربلای معلی آغاز کرد .

یادگار هشت سال دفاع مقدس در خصوص نیت خود از آغاز این سفر بیان کرد : نیت کرده بودم که همچون بزرگان دینی خود از در خانه و شهرم به زیارت ابا عبدالله الحسین بروم تا اسارت حضرت زینب(س) را درک کنم .

جانباز دفاع مقدس در خصوص زمان و مسیر سفر خود عنوان کرد : به یاری خدا و به شرط حیات روز اربعین به کربلا خواهیم رسید و در این مسیر به همراه خود یک کوله پشتی و کمی کارتون داریم که هر جایی به استراحت نیاز داشتم کارتون خود را پهن می کنم و به عشق امام حسین(ع) روی زمین می خوابم .

جعفر خسروی در توصیه به جوانان بیان کرد : به جوانان توصیه می کنم که در سنین جوانی و قبل از درگیر مادیات شدن و شروع دغدغه های زندگی حداقل یک بار این سفر معنوی را تجربه کنند، چون هر چه سن بالا تر می رود مشکلات و موانع برای رفتن به این سفر بیشتر می شود .

وی در پایان افزود : بزرگترین آمال و آرزوی من در این سفر ظهور مهدی موعود(عج) است .

خبر : مسیح مسلمی پاشا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.