پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

واحد دوم نیروگاه ۱۵۰ مگاواتی سردشت وارد شبکه سراسری برق شد
مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: دومین واحد نیروگاه سردشت ، مصادف با هفته دولت با موفقیت با شبکه سراسری برق سنکرون شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

 واحد دوم نیروگاه ۱۵۰ مگاواتی سردشت در استان آذربایجان غربی با شبکه سراسری برق کشور سنکرون شد.

بهروز مرادی مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: مصادف با هفته دولت دومین واحد نیروگاه سردشت ، با موفقیت با شبکه سراسری برق سنکرون شد.

مرادی افزود: طرح سد و نیروگاه سردشت دارای ۳ واحد ۵۰ مگاواتی است که دومین واحد ۵۰ مگاواتی آن پس از انجام تست‌های بی‌باری با شبکه سراسری سنکرون شد.

وی افزود: در ادامه پس از انجام تست‌های تحت بار و بازرسی و تنظیمات مورد نیاز، این واحد وارد مرحله بهره‌برداری آزمایشی خواهد شد.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت آب و نیرو اضافه کرد: نیروگاه سردشت توان تولید ۴۲۱ گیگاوات ساعت برق در سال را دارد که اولین واحد آن هم‌زمان با اوج مصرف برق کشور و در تاریخ ۲۵ تیرماه وارد مدار شد.

این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود، واحد سوم این نیروگاه نیز تا اواخر شهریورماه با شبکه سراسری برق سنکرون و این نیروگاه با ظرفیت نامی خود به مدار تولید وارد شود که تثبیت ولتاژ در منطقه شمال غرب کشور یکی از نتایج آن خواهد بود.

از مهم‌ترین مزایای نیروگاه‌های آبی، اتصال به شبکه در کمترین زمان ممکن و پاسخ سریع به نیازهای تغییر بار در شبکه سراسری است که نیروگاه سردشت با ورود به شبکه سراسری می‌تواند به نیاز و پایداری شبکه در زمان‌های پیک مصرف برق کمک نماید.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.