پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

قیمت طلا کاهش یافت
قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی به 1525.9 دلار کاهش یافت، اما در مسیر ثبت افزایش 8 درصدی ماهانه قرار دارد که بیشترین میزان از ژوئن 2016 به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز کاهش یافت، اما به علت نگرانی‌ها در مورد رکود رشد اقتصادی و امید به کاهش نرخ بهره بانکی از سوی بانک مرکزی آمریکا، در مسیر ثبت بیشترین افزایش ماهانه در ۳ سال گذشته قرار دارد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۱٫۷۰ دلار کاهش ۱۵۲۵٫۹۳ دلار فروخته شد. این فلز گران بها در مسیر ثبت افزایش ماهانه بیش از ۸ درصدی قرار دارد که بیشترین میزان از ژوئن ۲۰۱۶ به شمار می رود.

واندانا بهارتی، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «این افزایش تنها یک افزایش فنی است. مردم واقعا طلا را به عنوان منبع امن سرمایه گذاری در نظر می گیرند… و از هر کاهش قیمتی به عنوان فرصت خرید استفاده می کنند.»

طلا در ساعات اولیه معاملات امروز ۰٫۴ درصد کاهش یافت. این فلز گران بها روز گذشته به علت تحولات مثبت در مورد مذاکرات تجاری آمریکا و چین، یک درصد کاهش ارزش را ثبت کرده بود.

کیل رودا، تحلیلگر بازار گفت: «قیمت طلا همچنان بالاست زیرا ریسک در جنگ تجاری تغییری نکرده است و چشم انداز اقتصاد جهانی خیلی تغییری نکرده است.»

۹۶ درصد تاجران انتظار دارند که بانک مرکزی آمریکا ماه آینده ۰٫۲۵ درصد نرخ بهره بانکی در این کشور را کاهش دهند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.