پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

از لنز دوربین امیرحسین ضامنی;
سی و دومین یادواره سرداران و ۳۵۰ شهید فریدونکنار پرشور برگزار شد
سی و دومین یادواره سرداران و ۳۵۰ شهید فریدونکنار با حضور پرشور و حماسی مسئولان و مردم مومن و شهید پرور فریدونکنار در مصلی این شهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت الاسلام سیدمحمود جلالی در مراسم سی و دومین یادواره شهدای فریدونکنار اظهار کرد: شهدا با خدا معامله کردند و عزیزترین سرمایه خویش را خالصانه و با بصیرت داوطلبانه تقدیم محضر الهی کردند.

وی خاطرنشان کرد: صهیونیزم خونخوار نتوانست جلوی مقاومت آنها را بگیرد و شهدا از کیان سرزمین خود دفاع کردند.

امام جمعه فریدونکنار تصریح کرد: شهدا نه فقط از کشور ایران بلکه توانستند عزت و اقتخار را برای مسلمین به ارمغان بیاورند.

جلالی با اشاره به اینکه شهدای عزیز با فداکاری خود امروز ابرقدرت ها را منزوی کرده اند گفت: قدرت جمهوری اسلامی ایران به خاطر رزمندگان، جانبازان، آزادگان و صبر و مقاومت همسران و خانواده های شهدا است.

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام سیدحسین مومنی در سی و دومین یادواره شهدای سرداران و ۳۵۰ شهید فریدونکنار با اشاره به بیانات امام راحل که فرموده بودند “انقلاب ما برگرفته از انقلاب سیدالشهدا است” اظهار کرد: باتوجه به بیانات بنیانگذار انقلاب، تمام ارکان آن انقلاب باید در انقلاب اسلامی ایران باشد.

وی با اشاره به اینکه تمام شهدا بر اساس آرمان‌های سیدالشهدا(ع) حرکت کردند خاطرنشان کرد: شهدا دست از دلبستگی‌های دنیایی کشیدند و در امتداد عاشورا حرکت کردند.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: در بیانات امام حسین(ع) سند چشم‌انداز توسعه‌ای ترسیم شده و تمام این شهدا بر اساس این سند چشم‌انداز حرکت کردند که در نهایت به مقام رفیع شهادت نائل شدند.

مومنی با بیان اینکه در قران از شهدا به عنوان افرادی زنده که در نزد خدای خود روزی می‌خورند یاد شده است گفت: یکی از موضوعاتی که نشان دهنده آن است که شهدا زنده هستند، برگشتن هر از چندگاه استخوان‌های شهدا است که می‌خواهد انسان‌های غافل را بیدار کند.

وی تاکید کرد: افرادی که مسئولیت گرفتند و کار به آن‌ها سپرده شده است باید بدانند که پا در کدام مسیر می‌گذارند و قائل به خون شهدا باشند چراکه برای این صندلی‌هایی که هم اکنون روی آن نشسته‌اند خون‌ها ریخته شده است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه سند چشم‌انداز حسینی باید متجلی باشد که مهمترین آن معتقد به ولایت بودن است، یادآور شد: کسی که معتقد به جریان ولایت باشد از هیچ کاری فروگذاری نمی‌کند و فقط اسم و ادعای معتقد بودن به ولایت را یدک نمی‌کشد.

مومنی با اشاره به اینکه مسئولان باید در برابر شهدا جوابگو باشند افزود: مدعیان معتقد به ولایت چرا امر ولایت را زیر پا می‌گذارند و خون به دل ولایت می کنند.

منبع : بصیر

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.