پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فرانس ۲۴: سه عامل حملات بروکسل شناسایی شدند
هویت سه نفر از عاملان انفجارهای انتحاری در پایتخت بلژیک که همگی با حملات پاریس مرتبط بودند، شناسایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار گزارش داد: سه نفر از عاملان انفجارهای بروکسل با انگشت نگاری شناسایی شدند. این سه نفر با “صلاح عبدالسلام،” طراح انفجارهای پاریس که چند روز پیش دستگیر شد، در ارتباط بوده اند. دو نفر از آنها برادر و نزد پلیس چهره ای شناخته شده بودند. “نجیم العشراوی” نیز یکی دیگر از عاملان حملات انفجاری بوده و گفته می شود از طراحان انفجارهای پاریس بوده است.
گزارشگر این شبکه گفت: یکی از این افراد نجیم العشراوی نام دارد. این فرد یک بلژیکی است و دی ای ان وی زمینه ساز شناسایی هویتش بوده است. رد پای العشراوی در هر بخش از انفجارهای پاریس دیده می شود. دی ای ان وی روی تمامی کمربند های انفجاری بکار گرفته شده در انفجارهای سیزدهم نوامبر پاریس کشف شده است. عامل انفجارهای باتاکلان (پاریس) پیش از عملیات به وسیله پیامک با العشراوی ارتباط برقرار کرده است. وی در یکی از این پیامک ها برای العشراوی نوشته است: «کار آغاز شد». چند روز بعد العشراوی پول لازم برای فرار یکی دیگر از طراحان انفجارهای پاریس را فراهم کرده بود. دو نفر  دیگری که در انفجارهای بروکسل شرکت داشتند، با انفجارهای پاریس نیز مرتبط بوده اند. این دو نفر برادر هستند و خالد و ابراهیم البکراوی نام دارند. اثر انگشت این دو موجب شناسایی آن ها شده است. ابراهیم خود را در فرودگاه منفجر کرد. تصویر وی چند دقیقه پیش از انفجار بوسیله دوربین های محافظتی ضبط شده است. خالد نیز با یک عملیات انتحاری مترو را هدف قرار داد. این دو برادر نیز تحت تعقیب بوده اند و نقش تامین کننده امکانات لازم برای عملیات را ایفا کرده اند.
برادر کوچکتر به اجاره کردن یک واحد مسکونی در منطقه شارل روا با هویت جعلی متهم است. وی یک روز پیش از سیزدهم نوامبر و روز عملیات در پاریس، از این محل به عنوان پایگاهی برای اعزام این گروه کماندویی استفاده کرده بود. اثر انگشت بلال حذفی و عبدالحمید ابوعود عاملان انفجارهای پاریس نیز در این مکان کشف شده است. نقش این دو برادر در اقدامات انجام گرفته تایید شده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.