پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اخبار انتظامی;
مرکز هشدار الکترونیک ( مها ) سامانه هوشمند پیشگیری از سرقت
سامانه مها هشدارهای سرقت را از اماکن تحت پوشش خود دریافت می کند و پس از پالایش هشدارها، وقوع رخداد سرقت های واقعی را در کمترین زمان به نزدیک ترین واحد گشتی برای حضور در محل حادثه اطلاع رسانی می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

یکی از جرائم شایع که امروزه به شدت امنیت عمومی را به مخاطره انداخته و به آرامش روحی و سلامت افراد جامعه آسیب وارد می کند، سرقت از اشخاص، اماکن تجاری، اداری، منازل، وسایط نقلیه و…… است.

امروزه اغلب سرقت ها با برنامه ریزی دقیق و با بهره وری از امکانات فنی پیشرفته انجام می شود و سارقان از آخرین تکنولوژی موجود در جهت مقاصد خود سود می برند.

به همین لحاظ مقابله وبرخورد با این معضل اجتماعی نیز متناسب با اقدامات سارقان متحول شد و به صورتی علمی و حساب شده درآمده است.

با راه اندازی مرکز هشدار الکترونیک (مها) در حال حاضر هشدارهای سرقت از اماکن تحت پوشش این مرکز دریافت و پس از پالایش هشدارها، وقوع رخداد سرقت های واقعی در کمترین زمان به نزدیک ترین واحد گشتی برای حضور در محل حادثه اطلاع رسانی می شود.

برای حفظ امنیت اماکن تجاری، ساختمان های اداری و منازل مسکونی در ایام سال به ویژه روزهای تعطیل و هنگام عدم حضور ساکنین و نیز برای کنترل و حفاظت در برابر ورود افراد غیرمجاز به ساختمان و ارائه گزارش سریع و همزمان به مراکز پلیس و مالک ساختمان، در صورت بروز سرقت، سیستم هایی در اماکن نصب می شود که قادر است حرکت انسان را توسط حسگرهای حرکتی تشخیص داده و ضمن انعکاس به مراکز هشدار الکترونیک (مها) باعث به صدا درآمدن آژیرهای سامانه این مرکز شود و بلافاصله در کمترین زمان ممکن به نزدیکترین واحدهای گشتی پلیس ۱۱۰ جهت حضور در محل وقوع حادثه، گزارش می شود.

این سامانه همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر در سال ۱۳۹۷ توسط استاندار مازندران در مرکز استان واقع در ساری – میدن امام – بلوار پاسداران – جنب درمانگاه ولیعصر (عج ) سپاه کربلای استان با شماره ۳-۳۳۳۵۰۸۷۱ با پیش شماره ۰۱۱ راه اندازی و آماده ارائه خدمات به کلیه شهروندان، کسبه، بازاریان، بانک ها، موسسات مالی و اعتباری، سازمان ها و ادارات دولتی و غیر دولتی در سراسر استان است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.