پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رئیس فدراسیون ورزش عشایری روستایی و بازی های بومی محلی کشور خبر داد;
ورزش مازندران بعنوان قطب ارزنده در کشور است
رئیس فدراسیون ورزش عشایری روستایی و بازی های بومی محلی کشور با حضور در جشنواره فرهنگی ورزشی خانواده فعال، تابستان جذاب در روستای اوجی آباد آمل که به همت اداره ورزش و جوانان آمل، هیئت بازی های بومی محلی و خانه جوان آمل برگزار شد گفت: وقتی اسم مازندران در ورزش به زبان می آید، همیشه تداعی کننده خاطرات خوش و عناوین قهرمانی است و در اکثریت رشته ها حرفی برای گفتن دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

غلامرضا جعفری ریاست فدراسیون ورزش عشایری روستایی و بازی های بومی محلی کشور با اشاره به اینکه ورزش مازندران بعنوان قطب ارزنده در کشور است، گفت: وقتی اسم مازندران در ورزش به زبان می آید، همیشه تداعی کننده خاطرات خوش و عناوین قهرمانی است و در اکثریت رشته ها حرفی برای گفتن دارد.

وی به بیان اینکه ۵۳ هزار روستا در کشور وجود دارد، عنوان کرد: اگر فقط یه روز وقت بخواهیم برای بازدید از این مکان ها داشته باشیم، باید ۱۵۳ سال زمان صرف کنیم.

ریاست فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی کشور ادامه داد: انتظارات در این حوزه گسترده است و باید در برنامه های بودجه نگاه ویژه ای داشته باشیم؛ چرا که برنامه جامعی است و تبعات آن نه فقط در ورزش بلکه فرابخشی خواهد بود و در حوزه اقتصاد و حوزه فرهنگ نیز اثرات آن را مشاهده خواهیم کرد.

وی در مورد تاثیر ورزش روستایی و بازی های بومی محلی و فرابخشی آن تصریح کرد: این حوزه می تواند از طریق ورزش به بخش های دیگر جامعه هم سرایت کند، و در کنار ثبات روستایی به ثبات امنیت مخصوصا در مناطق مرزی می توان کمک چندانی کند.

جعفری انتظارات در ورزش را با امکانات برابر ندانست و بیان کرد: فاصله زیادی با امکانات داریم که همه ما در جهت پویایی ورزش وظیفه ای داریم تا کاری انجام دهیم.

سمانه قلی پور

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.