پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رییس انجمن کوهنوردی کارگری شهرستان آمل خبر داد;
صعود موفق تیم کوهنوردی کارگری مازندران به دومین قله مرتفع اروپا
محمد علی فلاح رییس انجمن کوهنوردی کارگری شهرستان آمل گفت: اعضای این تیم ۲۵ نفره عصردیروز سه شنبه ۱۵ مردادماه پس از دو روز کوه پیمایی، موفق به صعود قله ۵ هزار و ۴۷ متری کازبک در کشور گرجستان شدند و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را بر فراز این قله به اهتزار در آوردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محمد علی فلاح رییس انجمن کوهنوردی کارگری شهرستان آمل گفت: اعضای این تیم ۲۵ نفره عصر دیروز سه شنبه ۱۵ مردادماه پس از دو روز کوه پیمایی، موفق به صعود قله ۵ هزار و ۴۷ متری کازبک در کشور گرجستان شدند و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را بر فراز این قله به اهتزار در آوردند.

او افزود: علی امانی سرپرست تیم اعزامی کوهنوردی مازندران بوده و در نخستین اعزام برون مرزی تیم کوهنوردی کارگران استان، این موفقیت مهم و بزرگ برای این تیم به ثبت رسید.

فلاح با اشاره به اینکه پیش از این نیز تیم‌ های کوهنوردی مازندرانی در سال‌ های گذشته موفق به فتح این قله نیز شده بودند، اضافه کرد، قله کازبک در کشور گرجستان، یکی از جذاب‌ترین قله ومورد علاقه تیم‌های کوهنوردی برای صعود‌های ورزشی در فصل تابستان است.

حدود دو سال قبل نیز تیم کوهنوردی بانوان شهرستان آمل در نخستین صعود فنی و برون مرزی بانوان مازندران به قله ۵ هزار و ۴۷ متری کازبک گرجستان صعود کرده بودند.

کازبک کوهی است در شمال شرق گرجستان و در نزدیکی مرز روسیه واقع شده و درجه سختی قله این کوه با درجه سختی قله‌ های رشته کوه هیمالیا برابری می‌کند و به نام اورست کوچک مشهور است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.