پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مازندران خبر داد;
کشف یک تن و ۱۹۸ کیلو گرم مواد مخدر در مازندران
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مازندران گفت: یک تن و 198 کیلوگرم انواع مواد مخدر و 23 هزار و 969 عدد انواع قرص و داروی مخدر طی 815 طرح عملیاتی از طرف ماموران مبارزه با مواد مخدر استان مازندران کشف شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سرهنگ علیرضا ثقفی دربره جزییات این خبر، گفت: به منظور پیشگیری اجتماعی، ارتقاء امنیت عمومی و مقابله با سوداگران مرگ، طرح پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدر استان در دستور کار این پلیس قرار گرفت .

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مازندران، افزود: در اجرای این طرح، در طی ۴ ماهه گذشته ماموران این پلیس در استان و شهرستان های تابعه با اجرای طرح های عملیاتی پاکسازی مناطق آلوده، ارتقاء امنیت اجتماعی و کنترل محورهای مواصلاتی موفق به انهدام ۲۳ باند تهیه و فروش مواد مخدر در سطح استان شدند .

سرهنگ ثقفی، با اشاره به اجرای ۸۱۵ طرح عملیاتی در این مدت از دستگیری ۶هزارو ۲۷۸ عامل افیونی اعم از قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر خبر داد و خاطر نشان کرد: کشف یک تن و ۱۹۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر و ۲۳ هزارو ۹۶۹ عدد انواع قرص و داروی مخدر از موفقیت های اجرای این طرح ها بوده است.

سرهنگ ثقفی، خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح ها ۳۹۵ خودروی متعلق به قاچاقچیان که در تهیه و توزیع مواد مخدر مورد استفاده قرار می گرفت نیز توقیف و ۳ قبضه سلاح غیر مجاز از آنان کشف شد .

وی، در ادامه اظهار داشت: همچنین به منظور پیشگیری از شیوع مصرف مواد مخدر، در مجموع ۳ هزارو ۱۶۰ معتاد متجاهر در سطح استان شناسایی و دستگیر شدند که برای ترک اعتیاد و طی مراحل درمانی به مرکز درمانی ماده ۱۶ و مراکز ترک اعتیاد استان معرفی شدند .

ثقفی از افزایش ۴ درصدی کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد و گفت: تبلیغات اغواگرایانه مافیای مواد مخدر در خصوص تاثیرات مثبت مواد مخدر برای تقویت حافظه و .. باعث بوجود آمدن اعتیاد و مشکلات زیاد در زندگی برای فرد، خانواده و جامعه می شود.

ثقفی با بیان این که مصرف کننده مواد مخدر قدرت خوب فکر کردن را از دست می دهد و هرگز به هدف های بزرگ و اصلی خود نمی رسد، گفت: مصرف کنندگان مواد مخدر در دامی اسیر می شوند که پایانش مرگ و نابودی است، پایانی که آغاز گران آن دوستان دشمن صفت، سوداگران مرگ و افرادی سود جو بوده اند .

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در خاتمه از مردم خواست: برای مقابله با سوداگران و جنایتکارانی که جز نفع خود به هیچ چیزی ایمان ندارند و همه چیز آنان در سود حاصل از تجارت مواد مخدر خلاصه می شود، با پلیس همکاری کرده و هرگونه اطلاعات و اخباری در این زمینه را به مرکز فوریت های پلیسی۱۱۰ اطلاع دهند .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.