پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر صفحه اینستاگرامی آمل ات نایت مطرح کرد;
مردم برایم خیلی مهم تر از سیاست هستند/قصد راه اندازی وب سایت دارم/ مخاطبان دنبال دیدن آمل از یک نگاه تازه هستند
محسن مقدس مدیر صفحه اینستاگرامی آمل ات نایت گفت: مسائل سیاسی برای من حالت زننده دارد و فضای سیاسی آمل فضای نامناسبی است و اصلا قصد حمایت از کسی را ندارم چون مردم برایم خیلی مهم تر از سیاست هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محسن مقدس فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت و دانشجوی PHDپیوسته پلی تکنیک میلان است.

وی در خصوص صفحه اینستاگرامی آمل ات نایت و چگونگی شروع آن گفت: در سال ۹۲ دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت تهران بودم  و در کنارش کار عکاسی هم می کردم و در همان سال با یکی از دوستانم صفحه ای به نام تهران ات نایت(تهران در شب) زدیم،چرا که عکس ها در شب زیبایی خاصی دارد و از طرفی چالش بزرگی برای عکاس است که در شب بتواند عکس خوبی بگیرد.

مقدس ادامه داد: صفحه تهران ات نایت ۳۰ هزار عضو داشت اما در اواخر سال ۹۳ دوستم برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و آن صفحه را بستیم و فکر و ایده آمل ات نایت از آنجا شروع شد.

وی در خصوص جاهای دیدنی، مناطق ییلاقی زیاد و جنگل های زیبای آمل که تصویر با کیفیتی از آن ها وجود نداشت گفت: آمل با وجود مکان های دیدنی، جنگل ها، کوه ها و … از آن هیچ تصاویر با کیفیتی وجود نداشت و برای دیدن این تصاویر باید ساعتها در اینترنت جست و جو میکردیم و از طرفی عکاس های بزرگ و حرفه ای در آمل درگیر آتلیه و عکاسی تجاری بودند و عکسی از آمل به آن صورت نمی گرفتند.

فعال فضای مجازی آملی در خصوص مخاطبان آمل ات نایت گفت: افراد بیشتر دنبال دیدن آمل از یک نگاه تازه هستند که تا قبل از آن ندیدند و دوست دارند تصاویری که خلق می شود صرفا متمرکز بر روی آمل باشد.

وی درخصوص محبوبیت صفحه آمل ات نایت گفت: مردم ریاکاری، تزویر و خودنمایی را می فهمند; من تا چند سال اول خودم را معرفی نکردم و اصلا دنبال محبوبیت نبودم و صادقانه برای شهرم با هزینه شخصی خودم این صفحه را ایجاد کردم چرا که دوست داشتم یادگاری برای آمل بماند و شاید مردم ارزش کارم را چندین سال بعد بفهمند.

مقدس در ادامه از عواملی که باعث شد خودش را معرفی کند،افزود: در جاهای مختلف دیدم و شنیدم که افراد از عکس های آمل ات نایت با نام خود استفاده می کنند، و به همین علت مجبور شدم خودم را معرفی کنم.

وی ادامه داد: وقتی به پیج های دیگر،حتی مختص شهرهای دیگر سری بزنید،با موبایل عکس و فیلم گرفته اند،ولی آمل ات نایت یک مجموعه کامل از همه نقاط با مجهزترین سیستم دوربینهای پیشرفته عکس برداری و فیلمبرداری شده است و روزی تمام این تصاویر را آرشیو خواهم کرد.

مدیر صفحه اینستاگرامی آمل ات نایت با بیان این که ۲سال اول هیچ گونه تبلیغاتی در صفحه قرار نمی دادم و از هزینه شخصی خودم کار می کردم خاطر نشان کرد:در ادامه این راه با مسائل و مشکلاتی رو به رو شدم که منجر به گرفتن اسپانسر شدم‌، و این اتفاق برای اولین بار زمانی افتاد که یکی از تجهیزاتم(لنز دوربینم)را از دست دادم و اگر حمایتی از طرف ارگانی بود و هزینه ساخت محتوا را برای ما تامین میکرد ما اصلا تبلیغاتی در صفحه قرار نمی دادیم.

وی از هزینه های بالایی که برای این صفحه انجام داد، گفت: ما برای صفحه محتوا را خودمان تولید می کنیم و از جای دیگری کپی نمی کنیم. دستگاه پهباد به مبلغ ۱۲ میلیون و دستگاه دیگری حدود ۹میلیون تومان و یک لپ تاب جدید گرفتم که ماه ها طول کشید تا پول آن ها را جور کنم .

مقدس با بیان این که در تلگرام هیچ وقت قصد فعالیت ندارم گفت: هیچوقت فعالیت در تلگرام را شروع نمی کنم و در ادامه برای گسترش کار خود قصد دارم وب سایت راه اندازی کنم.

وی از سختی های کار خود گفت: همه کارها سختی های خاص خودش را دارد اما اگر با عشق و علاقه کار کنید تبدیل به شیرینی می شود.

فعال فضای مجازی  در ادامه از سفر کاری پر مخاطره خود به نِشِل گفت: زمانی که برای فیلمبرداری به ییلاق نشل رفتم در ارتفاعی که هیچ ماشین و آدمی نبود تسمه تایم ماشینم پاره شد و از آن طرف هم هلی شات ما با کوه تصادف داشت و ارتباطات رادیویی ما با هلی شات قطع شد.

وی با بیان این که بین تفریح و کارم مرز مبهمی وجود دارد گفت: چون دست تنها هستم و رفتن به مناطق مختلف زمان بر و دشوار است و وقت های کمی را در آمل هستم، این مدت کم را صرف گرفتن تصاویر از جاهای مختلف می کنم. در واقع بیشتر وقت های تفریحم با دوستان و آشنایان را از دست می دهم.

مقدس در پاسخ به سوال خبرنگار که از معدود صفحه های اینستگرامی هستید که اصلا در کار سیاسی دخالتی ندارید گفت:مسائل سیاسی برای من حالت زننده دارد و فضای سیاسی آمل فضای نامناسبی است و اصلا قصد حمایت از کسی را ندارم چون مردم برایم خیلی مهم تر از سیاست هستند.

وی افزود:  هدف اصلی من تمرکز روی کار خودم و ارتباطم با مردم و محتوایی که تولید میکنم است‌ و این باعث می شود یک فرد مستقلی باشم.

مقدس در پایان در خصوص سایت مازندرانه گفت: گزارش ها و خبرهای خیلی خوبی و انرژی مثبتی در کار رسانه دارند و با اراده و قدرت مسیر درستی در پیش گرفتند و همین مسیر، محبوبیت مردمی را بیش از پیش می کند.

خبر: سحر صالحی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.