پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل خبر داد;
فعالیت ۱۷۴ واحد شالیکوبی با ظرفیت سالانه ۲۳۱ هزار تن در آمل
سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل از فعالیت 174 واحد شالیکوبی با ظرفیت سالانه 231 هزار تن در شهرستان آمل خبر داد و گفت: از این تعداد، 57 واحد شالیکوبی با ظرفیت 114 هزار تن در سال به صورت مدرن و 117 شالیکوبی به صورت سنتی با ظرفیت 117 هزار تن در حال فعالیت هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سید حسین اسلامی از فعالیت ۱۷۴ واحد شالیکوبی با ظرفیت سالانه ۲۳۱ هزار تن در شهرستان آمل خبر داد و گفت: از این تعداد، ۵۷ واحد شالیکوبی با ظرفیت ۱۱۴ هزار تن در سال به صورت مدرن و ۱۱۷ شالیکوبی به صورت سنتی با ظرفیت ۱۱۷ هزار تن در حال فعالیت هستند.

 وی خاطرنشان کرد: ظرفیت سالانه هر واحد کارخانه شالیکوبی مدرن، دو هزار و ۵۰۰ تن در حالیکه ظرفیت تبدیل سالانه شالیکوبی سنتی یک هزار تن در سال است.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل با بیان اینکه وجود کارخانه شالیکوبی مدرن می تواند موجب کاهش ضایعات و افزایش کیفی محصول علاوه بر رونق اقتصادی و بهبود معشیت و در نتیجه ارتقاء انگیزه کاری کشاورزان شود، ادامه داد: کارخانه های شالیکوبی این شهرستان درحال حاضر آماده فعالیت برای تبدیل شالی حاصل از کشت اول است.

 وی ادامه داد: وجود کارخانه شالیکوبی مدرن می تواند باعث کاهش ضایعات، افزایش کیفی محصول، رونق اقتصادی و بهبود معشیت و افزایش انگیزه کشاورزان شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.