پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بخشدار لاریجان مطرح کرد;
چیزی بعنوان شعار نداریم/ قطار توسعه لاریجان به حرکت درآمده است
رضا مقدم بخشدار لاریجان در همایش دهیاران این بخش گفت: قطار توسعه لاریجان به حرکت درآمده است و با توجه به چهار بانده کردن محور هراز، و افزایش قیمت زمین در بخش لاریجان، برخی افراد به تغییر کاربری زمین می پردازند که باید دهیاران و مهندسین دقت کنند تا استعلامات لازم صورت نگرفت، مجوز ساخت و ساز ندهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

رضا مقدم در جلسه دهیاران بخش لاریجان با اشاره به پتانسیل بالای این بخش در گردشگری گفت: این منطقه به القوه، وضعیت مناسبی در گردشگری دارد، که باید با فراهم کردن شرایط، آن را به عنوان مکانی برای گردشگری کشور معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سرعین اردبیل ، یکی از بزرگترین منطقه ی گردشگری کشور محسوب می شود، اما لاریجان با پتانسیل بالای گردشگری و وجود قله ی دماوند و دشت ها و آب های معدنی بسیار و مناطق بکر خیلی عقب مانده است به طوری که برخی از کوچه های لاریجان قابل تردد نیستند، آب معدنی زیادی هدر می رود که با معرفی و فراهم کردن شرایط نه تنها باعث جذب توریسم خواهد شد، بلکه می تواند در اقتصاد منطقه تاثیرگذار باشد و باعث اشتغال و عمران وآبادی لاریجان شود.

بخشدار لاریجان ساخت و ساز غیر مجاز را یکی از مشکلات این منطقه خواند و بیان کرد: با توجه به چهار بانده کردن محور هراز، و افزایش قیمت زمین در بخش لاریجان، برخی افراد به تغییر کاربری زمین می پردازند که باید دهیاران و مهندسین دقت کنند تا استعلامات لازم صورت نگرفت،  مجوز ساخت و ساز ندهند.

وی با توجه به فصل تابستان و افزایش مسافران در بخش لاریجان به دهیاران توصیه کرد: در تمام ساعت های شبانه روز پاسخگو باشید، خودم به شخصه بارها شده است که تا نیمه های شب به تلفن ها جواب دهم و مشکلات را بررسی کنم.

مقدم به اولویت های دهیاران اشاره کرد وگفت: جمع آوری زباله، روشنایی معابر و پاکسازی روستا را دهیاران در اولویت کاری خود قرار دهید و با ایجاد پارک های ورزشی ، شادی و نشاط اهالی روستا را افزایش دهند، البته در سال گذشته بیش از ۱۵ پارک در این منطقه احداث شد.

وی با بیان اینکه قطار توسعه لاریجان به حرکت درآمده است، خاطرنشان کرد: با پیگیری نماینده مجلس آمل و لاریجان چهاربانده کردن به جدیت در حال انجام است و گازرسانی لاریجان نیز در حال انجام است، که با وجود شرایط اقلیمی منطقه کار بسیار سختی می باشد و این نشان می دهد چیزی بعنوان شعار نخواهیم داشت.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.