پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل خبر داد;
اخطار به چهار فروشگاه سموم نباتی متخلف در آمل
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت: در این بازدید 20 واحد فروش سموم و آفتکش مورد پایش قرار گرفت و دو مورد به دلیل نداشتن کارشناس فنی اخطار کتبی و دو مورد جریمه نقدی انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سید حسین اسلامی با اشاره به نقش مدیریت صحیح مصرف کودهای شیمیایی و سموم در تولید غذای سالم و کاهش آلودگی های زیست محیطی، گفت: برای پایش واحدهای فروش سموم نباتی، اردیبهشت ماه امسال گشت مشترک مدیریت جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت، اداره صنعت معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی شهرستان آمل از فروشگاه های عرضه سموم نباتی این شهرستان بازدید کردند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل هدف از پایش را جلوگیری از تولید و توزیع سموم ثبت نشده و تاریخ گذشته ذکر کرد.

این مسوول با بیان اینکه در این شهرستان ۱۲۵ فروشگاه عرضه سموم نباتی بخش تعاونی و خصوصی وجود دارد، افزود: در این بازدید ۲۰ واحد فروش سموم و آفتکش مورد پایش قرار گرفت و دو مورد به دلیل نداشتن کارشناس فنی اخطار کتبی و دو مورد جریمه نقدی انجام شد.

وی تصریح کرد: هرگونه تغییر در بسته بندی و دخل و تصرف در محتوا و برچسب سموم ممنوع و درج تاریخ تولید و انقضا به روی بسته بندی الزامی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل خاطرنشان کرد: فروش سموم تاریخ گذشته ممنوع بوده و توزیع کنندگان از توزیع آن خودداری کنند چراکه در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.