پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مجری توانمند شبکه طبرستان در گفتگو با مازندرانه مطرح کرد;
اقدامات برخی اعضای شورای شهر آمل کودکانه است/شیرابه های عمارت مثل چشمه جوشان به رودخانه هراز می ریزد
مجری و فعال فرهنگی اجتماعی استان مازندران گفت: برخی رسانه ها خیلی صادقانه کار نمی کنند و بیشتر منفعت را در نظر میگیرند، با مسئول یا رئیس اداره ای خوب هستند اما زمانی که به منفعت و خواسته مدنظرشان نرسند شروع به تخریب و انتقاد میکنند. بخشی از این مسائل به خاطر نبود منابع مالی ثابت در برخی رسانه های محلی می باشد که هزینه‌ های خود را به سختی تامین می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

خبرنگار سایت مازندرانه به سراغ سید امیر رضا مدنی یکی از مجریان توانمند و فعال فرهنگی و اجتماعی شهرستان آمل رفته و گفتگویی جذاب و شنیدنی با وی داشته است .

سید امیر رضا مدنی متولد ۲۷ شهریور ۶۲ ،دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق است. وی از سال ۷۷ در حرفه تئاتر و از سال ۸۲ در زمینه اجرا فعالیت داشت. نامبرده به واسطه ی تلاشها و اجرا های بی نظیرش از سال ۸۵ در صدا و سیما به عنوان مجری پذیرفته شد.

وی از سختی کار در آن سال ها و نبود کلاس های تخصصی برای کار اجرا گفت: زمانی که من کار اجرا را شروع کردم هیچ دوره خاصی،خصوصا در آمل وجود نداشت، حتی در اینترنت هم در مورد این رشته مطالبی را نمیتوانستیم پیدا کنیم؛ این اتفاق باعث شد تا من به صورت خودجوش سعی کردم از تئاتری که قبلا آموزش دیده بودم استفاده کنم و اجرای مجریان بزرگ تلویزیون را ببینم و درس بگیرم.

فعال فرهنگی آملی کار اجرا در مازندران را بسیار سخت خواند و گفت: مجریانی مثل آقای علیخانی و ضیاء و … شرایط اجرا و دستمزد هایشان کاملا متفاوت است و از این کار امرار معاش می کنند. ولی در استان مازندران شرایط سختی پیش روی مجریان است برای مثال اگر شرایط اقتصادی خوب باشد شرکت ها برنامه میگیرند. بسیاری از برنامه ها دولتی، ارگانی یا مناسبتی هستند که هزینه ای بابتش پرداخت نمی شود.

وی ادامه داد: ما در صدا و سیما درآمد آنچنانی نداریم و بابت هر برنامه در تلویزیون ۵۰ تا۷۰ هزار تومان میگیریم که این مبلغ کرایه رفت و برگشت تا ساری است.

مدنی در خصوص وضعیت حال حاضر فضای رسانه ای خاطر نشان کرد: خیلی صادقانه کار نمی کنیم و بیشتر منفعت را در نظر میگیرم، با مسئول یا رئیس اداره ای خوب هستیم اما زمانی که به منفعت و خواسته مدنظرمان نرسیم شروع به تخریب و انتقاد میکنیم. بخشی از این مسائل به خاطر نبود منابع مالی ثابت در برخی رسانه های محلی می باشد که هزینه‌ های خود را به سختی تامین می کنند.

وی با بیان اینکه مردم ما روز به روز از نظر شرایط اقتصادی فقیرتر می شوند، گفت: طبقه متوسط جامعه کاملا از بین رفته است.عده ای نیز خیلی سرمایه دارند و هر چه قیمت ها بالاتر میرود آن‌ها هم درآمدشان بیشتر می‌شود اما عده ای با فقر دسته و پنجه نرم میکنند و حتی محتاج نان شبشان هستند که امیدوارم با درایت مسئولان این موضوع هر چه سریع تر حل گردد.

مجری توانای آملی از عجیب ترین شایعه ای که در مورد خود شنیده بود، گفت: بارها و بارها شنیده ام مدنی ۵ بار ازدواج کرده است اما واقعیت این است که وقتی ۱۸سالم بود،فقط یک نامزدی ناموفق داشتم و بعد از آن با همسر کنونی خود آشنا و ازدواج کردم و در حال حاضر زندگی بسیار خوب و خوشی دارم.

وی آمل را پایتخت فرهنگی مازندران خواند و گفت: من به عنوان یک آملی از روی تعصب این موضوع را نمی گویم بلکه دکتر ساروی که خود یک ساری پژوه بزرگ و از چهره های مطرح استان هستند‌، بارها گفتند آمل پایتخت فرهنگی استان مازندران است.

مدنی نظر خود را در خصوص وضعیت نامناسب عمارت گفت: عمارت قصه پر غصه آمل و مازندران است. بالاترین آمار ابتلا به سرطان را در این شهر داریم که در موسسه آرین شاهد این موضوع خواهیم بود.

وی ادامه داد: در آن جا ۲ دریاچه بزرگ شیرآبه وجود دارد که این شیرآبه ها مثل چشمه جوش می خورند، وارد رودخانه هراز می شوند و با این آب کشاورزی می کنیم و باغ هایمان را آب می دهیم و حیوانات هم از این آب می خورند و متاسفانه خیلی از آملی ها مبتلا به سرطان شدند و امیدوارم این سیاسی بازی ها تمام شود.

فعال اجتماعی آملی خاطر نشان کرد: نماینده بهداشت جهانی زمانی که از عمارت بازدید کرد گفت که اگر همین الان تمام زباله های این مکان تخلیه شود تا ۱۰۰سال آینده آبی که از پایین دست اینجا می رود باز هم مردم را مبتلا به سرطان میکند.

وی در خصوص جذب گردشگر در آمل گفت: آمل به تنهایی تمام جاذبه های گردشگری استان مازندران به غیر از دریا را دارد که فاصله اش با دریا هم ۱۵ دقیقه است; با مطالعه کتابچه گردشگری جهانی وقتی به آمل می رسیم نوشته شده اگر وقت نکرده اید مازندران را بگردید به آمل سفر کنید تمام آن چه در مازندران است در آمل می بینید.

مدنی ادامه داد: رینه شهر کوچکی است که زیر قله دماوند واقع می باشد، ولی نمی تواند از زیباترین قله بالای ۵هزار متر دنیا استفاده درست کند و از جذب گردشگر سودی داشته باشد و در کل این تنوع آب و هوایی در آمل سبب شد ما فقط محل عبوری شدیم، که فقط زباله و ترافیکش برای ما است.

وی در خصوص اتفاقات اخیر شورا و تاخیر در انتخاب شهردار آمل گفت: ترکیب شورای شهر آمل در کنار هم تا این جا نتوانستند به وحدت و همدلی برسند اگر‌از بیرون به این کارها نگاه کنیم بیشتر به خاله بازی و بازی های کودکانه شباهت دارد؛ که در شان اعضای شورای شهر آمل نیست و این ثابت شد که ما در کار جمعی ضعف داریم.

مدنی در پایان در خصوص عملکرد سایت مازندرانه گفت: مازندرانه مجموعه ای پویا، قوی و وابسته به کسی نیست و تا به حال ندیدم سنگ کسی را به سینه بزند. رسالت خبرنگار گفتن واقعیت به مردم و انعکاس مشکلات است.خوب بودن آسان و خوب ماندن مشکل است؛ که تا اینجا سایت مازندرانه انجام داد و با شناختی که از این مجموعه دارم مطمئنم این روند تداوم دارد.

خبر: سحر صالحی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.