پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بلک‌بری، پیشرو در به‌روزرسانی امنیتی گوشی‌های اندرویدی
سال گذشته به دنبال کشف حفره‌های متعدد در اندروید، گوگل و سازندگان گوشی‌های اندرویدی تیم امنیتی برای به‌روزرسانی سیستم‌عامل تشکیل دادند و قرار شد هرماه بسته به‌روزرسانی امنیتی عرضه کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در این میان تیم امنیتی مستقر در بلک‌بری مفتخر است که زودتر از سایر شرکا اندرویدی، بسته‌های امنیتی را به‌روزرسانی می‌کند.

واقعیت این است که بلک‌بری پیش از ورود به دنیای اندروید، به استوار بودن سیستم‌عامل قبلی خود ازلحاظ امنیتی شهره جهانی داشت و یکی از دلایلی که اغلب مدیران ارشد در جهان از گوشی‌های بلک‌بری استفاده می‌کردند، امنیت بالا در کنار ارتباطات شبکه‌ای و ایمیلی رمزگذاری شده بود.

پس از ورود بلک‌بری به دنیای اندروید و قبل از عرضه گوشی مدل «پریو» این تیم در بخش امنیتی اندروید سرمایه‌گذاری زیادی کرد و گفته می‌شود اینک زودتر از سایرین(OEMها) بسته‌های ماهانه امنیتی را به‌روزرسانی می‌کند که این موضوع باعث تحسین سایرین شده و توانسته کمی امنیت اندروید را ارتقاء دهد.

طبق جدول زیر می‌توان فهمید که بلک‌بری تنها شریک اندرویدی است که بسته‌های امنیتی را به‌موقع عرضه کرده است. (OEM ها شرکای اندروید و سازندگان گوشی‌های اندرویدی هستند)

البته همین عامل باعث شده تا تنها گوشی اندرویدی بلک‌بری ، پریو/Priv به قیمت ۶۴۹ دلار، همچنان روی نسخه لآلی پاپ بماند و علی‌رغم عرضه نسخه ۶٫۰ یا همان مارشمالوی اندروید، این گوشی روی نسخه قبلی بماند که نقطه‌ضعفی برای آن محسوب می‌شود.

سیستم‌عامل اندروید به دلیل باز بودن ذاتی، از حفره‌های امنیتی زیادی رنج می‌برد و همین موضوع باعث شده تا کاربرانی که تمایل به امنیت بالای دیتای خوددارند، به‌سوی آی او اس اپل بروند که اصلاً این‌گونه دردسرها را ندارد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.