پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بحران حل نشدنی اعتراضات در فرانسه
تاکنون در ۷ ماه اعتراضات در فرانسه نسبت به سیاست‌های دولت امانوئل مکرون بیش از ۱۰ نفر کشته و حدود ۱۴ هزار نفر هم زخمی و دستگیر شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سی و یکمین شنبه اعتراضات در فرانسه در حالی آغاز شده است که این هفته تحولات سیاسی متعددی پیرامون بحران خاموش نشدنی اعتراضات در این کشور رخ داده است.

چند روز پیش امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در یکصدمین نشست بین‌المللی سازمان جهانی کار در ژنو سوئیس و در برابر نمایندگانی از ۱۸۳ کشور دنیا به اشتباهات خود در برخود با جنبش ضد سرمایه‌داری اعتراف کرد.

از طرفی همزمان دوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه گام دوم برنامه‌های دولت برای فرونشاندن آتش بحران در این کشور را اعلام کرد. به گفته دولت قرار است در مجموع ۲۷ میلیارد یورو از سقف مالیات دریافتی از مردم کاسته شود. هیچ یک از این تحولات و اظهارات مقامات فرانسوی باعث نشد عدد تظاهرات روز‌های شنبه به ۳۱ نرسد.

این در حالی ست که طبق نظرسنجی صورت گرفته بیش از ۷۰ درصد فرانسویان گفته‌اند گام دوم دولت را نیز قبول ندارند و باور نمی‌کنند.

امروز نیز فعالان جنبش ضد سرمایه‌داری با شعار افزایش قدرت خرید و کاهش بدبختی‌های زندگی و همچنین استعفای امانوئل مکرون به خیابان‌ها خواهند آمد. علی رغم محدودیت‌های چندین ماهه دولت و پلیس فرانسه به ویژه در شهر‌های کانونی اعتراضات از جمله بوردو، نانت، پاریس، مارسی، لیل، مون پلیه و روآن این هفته نیز تظاهرات ضد دولتی با حضور و لشکرکشی نیرو‌های پلیس ضد شورش و امنیتی انجام می‌شود.

تاکنون در ۷ ماه اعتراضات در فرانسه نسبت به سیاست‌های دولت مکرون بیش از ۱۰ نفر کشته و حدود ۱۴ هزار نفر هم زخمی و دستگیر شده‌اند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.